معاون طرح و توسعه بورس كشاورزي در گفت و گو با فارس: خودكفايي در توليد شكر به راحتي امكانپذير است

 

 

خبرگزاري فارس: معاون طرح و توسعه بورس كالاي كشاورزي گفت: حمايت از صنايع نيشكر خوزستان و واگذاري سهام آن از طريق بورس، ايران را به خودكفايي در توليد شكر مي‌رساند.    

 

 

اميرحسين چيزري درگفت وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهارداشت: با توجه به پتانسيلهاي بالاي موجود در منطقه خوزستان مبتني بر شرايط مطلوب اقليمي، آبي و خاكي آن، پيش بيني مي شود كه با استفاده كامل از كليه امكانات موجود در اين منطقه ، ايران به زودي بي نياز از واردات شكر شود.

وي افزود: مهمترين دلايلي كه باعث شده از اين امكانات به خوبي استفاده نشود ، ريشه در مشكل نقدينگي كارخانجات نيشكر فعال در اين حوزه دارد.

معاون طرح و توسعه بورس كالاي كشاورزي خاطر نشان كرد: از ديگر مشكلات صنايع نيشكر خوزستان مي توان به به بيش از حد دولتي بودن آن اشاره كرد ، به خصوص آنكه اين واحدها مجبور به عرضه شكر توليدي خود با قيمت مصوب نيز بوده اند كه خود اين مساله بر ميزان مشكلاتشان افزوده است.

وي اضافه كرد: مبتني بر دستور مقام معظم رهبري در خصوص اصل 44 قانون اساسي وازسويي بسترسازيهايي كه در خصوص اجرايي شدن اين دستور صورت گرفته و همچنين، ايجاد زمينه هاي لازم براي عرضه كليه توليدات شكر نيشكري صنايع نيشكر ، به نظر مي رسد كه امكان توليد و توسعه بيش از پيش واحدهاي مذكور فراهم شود.

چيزري از آمادگي بورس كالاي كشاورزي براي عرضه محصولات صنايع نيشكر خبر داد و افزود: ما آمادگي داريم تا سازوكار مناسبي را براي عرضه شكر فراهم كرده ودر نوع معاملات شكر در تالار تحت عنوان "صلح سلف" و حتي در آينده نزديك، قراردادهاي آتي را براي شكر نيشكري صنايع نيشكر طراحي كنيم.

وي با تاكيد بر اينكه ، منافع مالي ناشي از تمام اين نوع قراردادها ، از آن صنايع نيشكر خوزستان خواهد شد گفت: مبتني با سرمايه گذاريهايي كه در منطقه شده، با جذب اين نوع منابع مالي اميد مي رود كه امكان گسترش در صنايع نيشكر كشور فراهم شود و ديگر نيازي به واردات شكر نداشته باشيم.

معاون طرح و توسعه بورس كالاي كشاورزي ، مبتني بر اصل 44 قانون اساسي و گسترش زمينه هاي سرمايه گذاري داخلي و خارجي مي توان اميدوار بود كه كشور در توليد شكر در آينده نزديك به خودكفايي برسد.
1385/07/03
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal