ایران و هلند بر گسترش همکاری های کشاورزی تاکید کردند

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی ایران و وزیر کشاورزی هلند در دیداری بر توسعه بیش از پیش همکاری ها در حوزه کشاورزی میان تهران و آمستردام تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، خلیل آقایی قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران در امور مجلس که به منظور شرکت در اجلاس بین المللی به هلند سفر کرده است، با خانم شاروندی کسما وزیرکشاورزی هلند در زمینه همکاری های کشاورزی و راه های توسعه آن دیدار و گفت وگو کرد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی کشورمان در این دیدار با اشاره به سابقه طولانی مناسبات فیمابین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی هلند بر استمرار همکاری ها و رایزنی ها دو کشور در سطوح مختلف تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به دیدار دکتر روحانی رییس جمهوری کشورمان و مارک روته نخست وزیر هلند که منجر به تحرک و تقویت مناسبات دوجانبه گردید، افزود: هلند به عنوان یکی از شرکای مهم ایران در اروپا محسوب می شود و جمهوری اسلامی ایران علاقه مند است با استفاده از ظرفیت و توانمندی های موجود، مناسبات فیمابین به ویژه در عرصه کشاورزی، انتقال تجارب و افزایش بهره وری های فنی را گسترش دهد.

وزیر کشاورزی هلند نیز در این دیدار با اشاره به سابقه روابط ، بستر و زمینه های مختلف همکاری کشاورزی بین دو کشور، علاقه مندی کشورش در توسعه و گسترش مناسبات به ویژه در عرصه منابع ژنتیکی را مورد تاکید قرار داده و ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد تسهیل و گسترش روز افزون همکاری های کشاورزی بین دو کشور باشیم.

1394/04/03
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal