1 میلیون تن انار امسال در کشور تولید می شود
 مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهادکشاورزی پیش بینی کرد: حدود یک میلیون تن انار در سال جاری از سطح باغ های کشور برداشت شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، ابوالقاسم حسن پور در حاشیه برگزاری نهمین جشنواره انار نادری بادرود نطنز استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: هم اینک بیش از 82 هزار هکتار از باغ های کشور به کشت انار اختصاص دارد و میانگین برداشت انار را نیز 14.5 تن در هکتار دانست.
وی میزان انار تولیدی سال گذشته را حدود 940 هزار تن انار دانست و افزود: برداشت ارقام دیررس به ویژه در بادرود از نیمه دوم مهرماه شروع و تا اواخر آبان ماه ادامه دارد و این بخش بیشتر جنبه صادراتی دارد.
حسن پور ابراز امیدواری کرد: شرایط صادرات انار تولیدی امسال بهتر از سال های قبل باشد و در ادامه گفت: چین، کشورهای حاشیه خلیج فارس، کشورهای اروپایی متقاضی انار ایران هستند.
مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهادکشاورزی با بیان خاصیت دارویی انار گفت: کشورهای متقاضی بیشتر بدلیل خواص دارویی، این میوه را خریداری می کنند که توجه مسوولان و دست اندرکاران به این مساله را دوجندان می سازد.
وی در ادامه گفت: ایران رتبه نخست تولید انار و آمریکا در رتبه دوم جهان قرار دارد.

1394/07/11
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal