بررسی راه های توسعه همکاری‌های شیلاتی ایران و فنلاند
همکاری‌های شیلاتی ایران و فنلاند گسترش می‌یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، در دیدار ریستو آرتیوکی مدیر کل غذا و جنگلداری وزارت کشاورزی فنلاند با دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران در محل این سازمان، بر توسعه همکاری‌های شیلاتی بین ایران و فنلاند تاکید شد.
در این دیدار، رئیس سازمان شیلات ایران با ارایه گزارشی از فعالیت‌های شیلات در زمینه‌های صید و آبزی‌پروری تا پایان سال 93، بر تمایل سازمان شیلات ایران برای همکاری با طرف فنلاندی برای توسعه پرورش آبزیان در قفس، فرآوری ماهی کلیکا در شمال و همکاری در زمینه صادرات آن و بازسازی و رهاسازی گونه‌های ماهی سوف و سفید تاکید کرد.
صالحی، آمادگی ایران برای تبادل تجربیات و دانش فنی در زمینه ماهیان خاویاری و مدیریت پرورش در قفس و صید و صیادی در دریا، وجود پتانسیل‌های خوب در شمال – جنوب و دریای عمان به ویژه صید فانوس ماهیان و فراهم بودن پتانسیل فراوان در ایران با توجه به امکانات موجود برای همکاری شرکت‌های خصوصی با تاسیس شرکت مشترک اعلام کرد.
وی همچنین تمایل بخش خصوصی ایرانی برای صادرات آبزیان با توجه به تجربه فراوان، مناسب بودن قیمت و داشتن کد اتحادیه اروپا و آمادگی ایران برای توسعه فعالیت پرورش در قفس به ویژه برای گونه‌های با ارزش از تولید بچه ماهی، عمل‌آوری و ارائه محصولات به بازار داخل و خارجی و آمادگی شیلات ایران را مبنی بر توسعه همکاری‌های دو جانبه اعلام کرد.
در ادامه این دیدار، ریستو آرتیوکی مدیر کل غذا و جنگلداری وزارت کشاورزی فنلاند در خصوص فعالیت‌های شیلاتی در این کشور توضیحاتی ارائه کرد.
رئیس هیات فنلاندی با بیان این که با وجود فراوانی دریاچه‌ها در این کشور، مقررات زیست محیطی بسیار سنگین وجود دارد، خاطرنشان کرد: اما به خاطر بازار داخلی خوب و بازار روسیه برنامه افزایش تولید محصولات شیلاتی در دستور کار بخش شیلات فنلاند قرار دارد. 
گفتنی است؛ در پایان طرفین برای تبادل تجربیات و امضای یاداشت تفاهم همکاری در آینده تاکید کردند.
1394/06/18
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal