حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با سرمایه 850 میلیارد تومانی

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی گفت: در حال حاضر ۹۱ صندوق در سراسر کشور فعالیت می کند که استان قزوین از صندوق های شاخص و فعال کشور در حمایت از تولید است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عبدالکریم رضوی مدیرعامل و چند تن از اعضاء هیئت مدیره صندوق جمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی ظهر یکشنبه با مرتضی روزبه استاندار قزوین دیدار و گفتگو کردند.

رضوی در این دیدار که در دفتر استاندار برگزار شد اظهارداشت: یکی از مشکلات بخش کشاورزی به دلیل گستردگی فعالیت ها شیوه و تنگناهای ناشی از دسترسی به منابع مالی برای تامین نیازهاست که گاهی موانعی در مسیر تولید ایجاد می کند.

وی افزود: در سالهای گذشته که این مشکلات مطرح شد با مطالعه تجربه کشورهای موفق در این عرصه مشخص شد با تشکیل ساختارهای مالی و پولی توسط کشاورزان و بهره برداران بخش مهمی از مشکلات برطرف شده و چون سهامداران این مراکز مالی خود کشاورزان بوده اند موفقیت های بسیار خوبی رقم خورده است.

رضوی تصریح کرد: با تشکیل صندوق های حمایت از سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و در زمان ادغام وزارت خانه های کشاورزی و جهاد بخشی از اموال مازاد در قالب ماده ۱۲ فروخته شد تا اعتبار این صندوق ها تامین شود که خوشبختانه یک سیستم بانکی و پولی غیردولتی شکل گرفت که امروز به صورت مستقل می تواند کارهای بزرگی انجام دهد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی گفت: امروز این صندوق ها با ۸۵۰ میلیارد تومان سرمایه به صورت مستقل و منطقه ای بخوبی فعالیت می کنند و توانسته اند خدمات بسیار مطلوبی به کشاورزان و تولیدکنندگان ارائه کنند.

وی تصریح کرد: این صندوق ها که دنبال منافع مادی و سودآوری نیستند تسهیلات خود را که آورده کشاورزان و کمک های دولتی است با کارمزد چهار درصد در اختیار فعالان بخش کشاورزی قرار می دهند توانسته اند جایگاه خود را حفظ کرده و اعتماد کشاورزان را هم جلب کرده و در ارتقاء تولید هم موثر باشند.

صندوق قزوین بسیار فعال و نمونه کشور است

این مسئول یادآورشد: صندوق قزوین از صندوق های بسیار خوب و فعال کشور محسوب می شود و زبانزد است که موفقیت خود را مرهون داشتن مدیرعامل و هیئت مدیره ای متعهد و متخصص و دلسوز و تعامل منطقی با استانداری و سازمان جهاد کشاورزی می داند.

وی افزود: صندوق قزوین توانسته بیش از ۱۰۶ میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان و بهره برداران پرداخت کند که تنها ۱۰۸ میلیون تومان معادل یک هزارم درصد معوقه دارد که این روش بیانگر موفقیت و اعتماد متقابل بین مسئولان و کشاورزان است.

اعتبار صندوق قزوین سه برابر می شود

رضوی بیان کرد: امیدواریم با کمک استانداری قزوین بتوانیم اعتبارات سرمایه ای این صندوق در قزوین را امسال تا ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش دهیم که این تقویت می تواند زمینه اجرای طرح های بیشتری را در استان فراهم کند.

این مسئول همچنین برای کمک به تقویت بنیه اعتباری صندوق قزوین اعلام آمادگی کرد.

1394/01/24
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal