پيشنهاد جايگزيني قند مايع و شيره خرما به جاي شكر مصرفي در صنايع غذايي كشور

كرج - خبرگزاري مهر: مديركل دفتر صنايع تبديلي و تكميلي معاونت آب، خاك و صنايع جهاد كشاورزي گفت: جايگزيني قند مايع و شيره خرما به جاي بخشي از شكر مصرفي در صنعت غذايي كشور از اهميت زيادي برخوردار است.

عليرضا پوربصير در گفتگو با خبرنگار مهر در كرج اظهار داشت: قند حاصل از خرما به شكل شيره و قند مايع شامل قندهاي گلوكز، فروكتوز و مقدار كمي از ساير قندها مي تواند جايگزين خوبي براي شكر به خصوص شكر وارداتي باشد.

وي ادامه داد: قدرت شيرين كنندگي فروكتوز موجود در خرما 5/1 برابر بيشتر از ساكارز است كه اين ويژگي باعث مي شود ميزان مصرف آن از نظر وزني در صنعت كاهش يابد و از نظر اقتصادي نيز قابل رقابت با شكر باشد.

اين مسئول در خصوص طرح كلي ساماندهي و فرآوري خرما بيان داشت: طرح ساماندهي و فرآوري خرما با همكاري صاحبنظران، انديشمندان و دانش پژوهاني كه سهم بسزايي در اعتلاي صنايع تبديلي و به خصوص صنعت خرماي كشور دارند، براي فرآوري و بسته بندي 400 هزار تن خرما تهيه و تدوين شده است.

مديركل دفتر صنايع تبديلي و تكميلي معاونت آب، خاك و صنايع وزارت جهاد كشاورزي افزود: 1900 ميليارد ريال براي اجراي كامل طرح ساماندهي و فرآوري خرما لازم است كه در صورت تامين اعتبار يادشده، اين طرح در 9 استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان، كرمان، فارس، سيستان و بلوچستان، كرمانشاه، خراسان جنوبي و اصفهان و نيز منطقه جيرفت و كهنوج به اجرا درمي آيد.پوربصير خاطرنشان كرد: اجراي طرح يادشده در اين استانها طي يك برنامه سه ساله خواهد بود.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

1387/11/21
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal