نظام نامه گلخانه هاي كشور تهيه شد

مديركل دفتر گل و گياهان زينتي، دارويي و قارچهاي خوراكي وزارت جهاد كشاورزي گفت: در سال جاري با هماهنگي معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهوري نظام نامه گلخانه هاي كشور تهيه شد.

بهروز غيبي در گفتگو با مهر گفت: تهيه نظام نامه گلخانه اي كشور در راستاي ساماندهي به ساخت و ساز گلخانه ها بوده و شامل كليه دستورالعملها، مقررات اجرايي و فرآيندهاي تهيه و تصويب طرحها، احداث گلخانه ها و مجتمع هاي گلخانه اي و واحدهاي توليد و پرورش قارچهاي خوراكي در شرايط فعلي كشور است.

مديركل دفتر گل و گياهان زينتي، دارويي و قارچهاي خوراكي وزارت جهاد كشاورزي عنوان كرد: اين نظام نامه از نظر كمي و كيفي در ساخت و ساز اصولي و توليد مناسب براي متقاضيان طرحهاي احداث گلخانه اي كشور مفيد و موثر واقع خواهد شد و راهنماي مناسبي براي دست اندركاران بخش كشاورزي است.

وي پشتوانه اجراي اين دستورالعمل را معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهوري خواند و افزود: نظام نامه گلخانه هاي كشور در 29 بهمن ماه امسال به تصويب معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهوري رسيد و به عنوان كار جديد در بخش كشاورزي اجرايي مي شود.

غيبي با اشاره به واگذاري و صدور پروانه هاي تاسيس و نيز بهره برداري به سازمان نظام مهندسي كشور در راستاي واگذاري امور به بخش خصوصي اظهارداشت: دراين نظام نامه بيمه عوامل توليد در گلخانه هاي كشور استقرار يافته، ضمن اينكه طرحهاي آرماني گل و گياهان زينتي تهيه و تدوين شده و تسهيلات براي وارد كنندگان اندامهاي تكثيري گل و گياهان زينتي در قالب تدوين دستورالعمل هماهنگ با بخش خصوصي دست اندركار فراهم شده است.

وي تصريح كرد: به منظور برون رفت از شرايط خشكسالي حاكم بر كشور و استفاده بهينه از منابع و عرصه ها در افزايش كمي و كيفي محصولات كشاورزي  برنامه توسعه كشتهاي گلخانه اي  به عنوان روش كنترل شده در توليد محصولات زراعي و باغي و استمرار توليد در خارج از فصل زراعي بر اساس نظام نامه مذكور در دستور كار قرار گرفته است.

اهداف پيش بيني شده براي توسعه گلخانه ها در برنامه پنجم

مديركل دفتر گل و گياهان زينتي، دارويي و قارچهاي خوراكي وزارت جهاد كشاورزي اعلام كرد: توسعه گلخانه ها در برنامه پنجم در سطح 37 هزار و 800 هكتار پيش بيني شده كه شامل توسعه گلخانه هاي گل و گياهان زينتي در سطح 7 هزار و 560 هكتار و توسعه گلخانه هاي سبزي و صيفي در سطح 30 هزار و 240 هكتار است.

وي بيان كرد: دستور العمل و مقررات اجرايي گلخانه هاي كشور تا پايان امسال به كليه استانها ابلاغ مي شود.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir

Pr@maj.ir

1387/12/26
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal