دكترمحمدرضا جهانسوزمعاون ترويج ونظام بهره برداري وزارت جهادكشاورزي : طرح ملي ترويج اراضي پاياب سدها در10 استان كشور

  

خبرگزاري كشاورزي ايران - گروه كشاورزي :

طرح ملي ترويج در اراضي پاياب سدها (طرح كوثر) در حال تدوين نهايي وبه صورت آزمايشي در دست اجراست.    

دكتر محمدرضا جهانسوز، معاون ترويج و نظام بهره‌برداري كشاورزي در گفت‌وگو با خبرنگار ايانا، ضمن اعلام اين مطلب افزود: در سال 86، ده طرح در پاياب سدهاي ده استان كشور اجرا خواهد شد و مقدمات طرح ملي ترويج در پاياب سدها نيز مراحل پاياني تدوين خود را مي‌گذراند.

وي با اعلام اين مطلب كه طرح ترويج در اراضي پاياب سدها از سال 84 توسط اين دفتر آغاز شده است، افزود: باتوجه به اهميت توسعه كشاورزي در اراضي پاياب سدها، از سال 84 ستاد ويژه‌اي توسط معاونت ترويج و نظام بهره‌برداري وزارت جهاد كشاورزي تشكيل شد كه در مرحله اول 340 هزار هكتار از اراضي پاياب سد كرخه در نظر گرفته شد كه پس از تعامل‌هاي صورت‌گرفته با استان‌هاي خوزستان و ايلام و بازديد از مناطق، سرانجام نخستين منطقه الگويي، جهت اجراي پروژه‌ معاونت "دشت عباس" ايلام انتخاب شد.

جهانسوز تصريح كرد: طرح موجود در منطقه "دشت عباس" ايلام شامل 12 پروژه است كه هم‌اكنون نيز در حال اجرا است.

معاون ترويج و نظام بهره‌برداري وزارت جهاد كشاورزي، منطقه الگويي "سرخه" در شهرستان شوش را دومين منطقه الگويي اجراي طرح عنوان كرد و افزود: اين طرح شامل 18 پروژه است كه هم‌اكنون تعدادي از پروژه‌ها آغاز شده و مابقي نيز با استفاده از اعتبارات متمم بودجه اجرا خواهد شد.

وي درخصوص ساير پروژه‌هاي انجام‌شده در پاياب سدها گفت: با اجراي 13 تا 15 پروژه ي ويژه در زمينه تعاوني‌هاي توليد، مراكز خدمات، امور زنان، مديريت تشكل آب‌بران و ساير فعايت‌هاي ترويجي به ايجاد يك سيستم مناسب ترويجي جهت استفاده بهينه از توان و بودجه موجود اقدام شده است.

جهانسوز تصريح كرد: درصورت اعتقاد نظام و سيستم دولتي به توانمندي ها و شكل‌دهي فعاليت‌ها، به‌زودي، بودجه مورد نياز تخصيص خواهد يافت.

وي ايجاد مشاركت در بخش را مهم ارزيابي كرد و افزود: با ساماندهي بهره‌برداران و ايجاد تعامل بين بخش‌ها هم‌اكنون حركت‌هاي بسيار مناسبي در كشور آغاز شده است./

 

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir

1385/10/04
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal