در جلسه رييس قوه قضاييه و وزير جهاد كشاورزي دادسرا و دادگاه‌هاي تخصصي زمين ايجاد شد

 

 

خبرگزاري كشاورزي ايران - گروه تشكل هاي غير دولتي :

آيت‌الله هاشمي شاهرودي، رييس قوه قضاييه روز گذشته در ديدار اعضاي كميسيون كشاورزي مجلس و وزير جهاد كشاورزي خواستار ايجاد دادسرا و دادگاه‌هاي تخصصي زمين‌خواري شد.    

به گزارش ايانا، به نقل از روابط عمومي قوه قضاييه رييس قوه قضاييه گفت: وزارت جهاد كشاورزي طرحي را تهيه كند كه به‌صورت جامع و مشخص مانع از زمين‌خواري در اراضي ملي، منابع طبيعي و تغيير كاربري زمين‌هاي كشاورزي شود.

رييس قوه قضاييه خواستار همكاري مشاركت جدي مجلس و دولت در تهيه طرح جامع در مورد مقابله زمين‌خواري در بخش زمين‌هاي با كاربري مسكوني كشاورزي و منابع طبيعي شد و گفت: اين طرح بايد طرحي مشخص و عملياتي و بر مبناي علم و منطق و داراي سياست‌هاي مشخص و هدفدار باشد.

وي اظهار داشت: دستگاه قضايي درمورد زمين‌خواري جلسات متعددي با قوه مجريه داشته كه نتيجه آن تشكيل شوراي مشترك بين دو قوه به نام شوراي حفض حقوق بيت‌المال است.

آيت‌الله شاهرودي افزود: برخورد با زمين‌خواري و حيف و ميل ثروت‌هاي عمومي تنها از راه حل برخورد انتظامي امكان ندارد و ساختارها و قوانين را به‌نحوي تنظيم كرد كه به‌صورت ريشه‌اي مشكلات مربوط به زمين‌خواري شكل نگيرد.

وي در پايان گفت: تمام دستگاه‌هاي اجرايي ازجمله شهرداري‌ها سياست‌هاي خاصي درباره مسايل مربوط به زمين‌خواري را اعمال نمايند./
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
1385/09/04
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal