اجرای 250 طرح پژوهشی با 30 میلیارد ریال اعتبار در مرکز تحقیقات کشاورزی دیم کشور

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی دیم کشور اعلام کرد: 250 طرح تحقیقاتی با 30 میلیارد ریال اعتبار امسال در مناطق مختلف دیمی کشور از سوی محققان و کارشناسان مرکز تحقیقات کشاورزی دیم کشور اجرا می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، دکتر عبدالعلی غفاری در مراغه در گفتگو با خبرنگاران گفت: این طرح‌ها در زمینه غلات (گندم و جو)، حبوبات (نخود و عدس)، دانه‌های روغنی (کلزا، آفتابگردان و گلرنگ) و علوفه با هدف شناسایی، اصلاح، افزایش محصول و معرفی ارقام جدید در 12 منطقه آب و هوایی استان‌های دیم‌خیز کشور اجرا می‌شود.
وی با اشاره به این که این مرکز 9 ایستگاه در استان‌های مختلف دارد، اظهار کرد: برخی از طرح‌ها در چند استان کشور به صورت همزمان اجرا می‌شود که با احتساب آنها، تعداد طرح‌های مورد اجرا به حدود 500 طرح می‌رسد.
رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور ادامه داد: این موسسه در دو دهه گذشته در بخش حبوبات، چهار رقم نخود با نام‌های هاشم، آرمان، آزاد و سارال و سه رقم عدس با نام‌های گچساران، کیمیا و پیله‌سوار معرفی کرده است.
غفاری یادآور شد: امسال چهار رقم جدید شامل دو رقم گندم، یک رقم دانه روغنی و یک رقم نخود معرفی و بذر این ارقام برای کاشت در مزارع دیم‌کاران در اختیار کشاورزان کشور قرار می‌گیرد.
وی گفت: ارقام معرفی شده این موسسه نسبت به ارقام بومی و محلی 50 درصد برتری عملکرد دارد.
1394/03/19
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal