سرمایه‎گذاری خارجی 100 میلیون دلاری در جنوب کرمان

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: اجرای آبیاری تحت فشار در سطح 11 هزار هکتار از اراضی زیر کشت منطقه به تصویب رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی جنوب کرمان، دکتر سید یعقوب موسوی در آیین تجلیل از کشاورزان برتر ملی و استانی منطقه، کسب رتبه دوم آبیاری تحت فشار جنوب کرمان در سطح کشور را تکرار نشدنی خواند و بیان داشت: تاکنون 11 هزار هکتار از سطح زیر کشت منطقه برای اجرای این طرح به تصویب رسیده است که در صورت اجرا 66 میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص داده میشود.

وی افزود: تنها در سطح 2 هزار هکتار از اراضی شهرستان رودبار با اعتبار 12 میلیارد تومان آبیاری تحت فشار اجرا شده و در صورت تصویب حدود 3 هزار هکتار دیگر 18 میلیارد تومان در آنجا هزینه میشود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، موضوع آب را اولویت نخست کشور دانست و اظهار داشت: با وجود تمام محدودیتها دولت بالاترین مبالغ را به آبیاری تحت فشار اختصاص داده است که جای قدردانی دارد.

وی با بیان این که سیاست تولید عمودی و انبوه در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است، گفت: به دلیل ناهمسان بودن ظرفیتهای تولید و توسعه در مناطق مختلف کشور، انتظار میرود که توجه جدی نسبت به توسعه گلخانهها و تغییر سازههای آنها در منطقه مدنظر دولت قرار گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد با سرمایهگذاری و اعطای یارانه به تولید و توسعه گلخانه‌ها، تحولاتی در سازههای قدیمی طی 10 سال آینده رخ دهد.

دکتر موسوی خاطرنشان ساخت: در راستای توسعه علوم، صنایع و تکنولوژی با مذاکره با شرکت بینالمللی ایرانی مجاری، در نخستین گام سرمایهگذاری 100 میلیون دلاری طی یک برنامه 10 ساله در جنوب کرمان انجام شده است.

به گفته وی، با توجه به این که مجارستان از بزرگترین دارندگان تکنولوژی بذر در سطح دنیاست، با کمک این شرکت، راه‌اندازی یک سایت تولید بذر در شهر جیرفت در نظر گرفته شده است.

1393/12/05
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal