مرکبات شب عید خراسان شمالی از منطقه جنوب کرمان تامین می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: استان خراسان شمالی مرکبات شب عید خود را از منطقه جنوب کرمان تأمین می‎کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی منطقه جنوب کرمان، دکتر سیدیعقوب موسوی در نشستی با مسوولان سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی در این منطقه اظهار داشت: در سفر مسوولان سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی به این منطقه به منظور تبادل دانش، مهارت و تجارب بین سازمان‎های جهاد کشاورزی استان‎ها، بخشی از قابلیت‎ها و توانمندی‎های جنوب کرمان شامل باغ‎های مرکبات و نخیلات، گلخانه‎ها، مزارع سبزی و صیفی و تولید و برداشت محصولات متنوع معرفی شد.
وی افزود: با تبادل اطلاعات بین سازمان‎های جهاد کشاورزی بسیاری از هزینه‎های تحقیقات و ترویج کاهش پیدا می‎کند و کشاورزان می‎توانند با توجه به ظرفیت‎های هر منطقه در انتقال این دانش بکوشند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمان با بیان این که طی این سفر مقرر شد که استان خراسان شمالی مرکبات شب عید خود را از منطقه جنوب کرمان تأمین کند، افزود: همچنین ما امیدواریم، بتوانیم با حضور در مناطق دیگر دانش و تجربه آن‎ها را به جنوب کرمان انتقال دهیم.
وی عنوان کرد: حضور مسئولان و کشاورزان استان‎های دیگر در جنوب کرمان موجب معرفی جاذبه‎های گردشگری و ظرفیت‎های اقتصادی برای جذب سرمایه‎گذاران و بازاریابی محصولات کشاورزی منطقه می‎شود.
 
توسعه کشت‎های گلخانه‎ای و خارج از فصل از نقاط قوت جنوب کرمان
در این نشست، دکتر عبدا... یوسفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی، توسعه کشت‎های گلخانه‎ای و خارج از فصل را از نقاط قوت جنوب کرمان دانست.
وی افزود: با توجه به رویکرد وزارت جهاد کشاورزی در کاهش مصرف آب و افزایش تولید و اشتغال متناسب با ظرفیت تولید، منطقه جنوب کرمان در این زمینه به خوبی عمل کرده است.
این مسوول بیان داشت: در این سفر که به منظور بازدید از ظرفیت‎ها و توانمندی‎های کشاورزی منطقه جنوب کرمان به عنوان قطب کشاورزی ایران انجام شد، از واحدهای تولیدی این منطقه از جمله گلخانه‎های سبزی و صیفی، مزارع سیب‎زمینی و پیاز، باغ‎های مرکبات و ... بازدید کردیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با توجه به وجود چهار فصل برای ظرفیت تولید در منطقه جنوب کرمان و بهره‎وری خوب از منابع و از تجربیات مسئولان و کشاورزان منطقه، امیدواریم مدیران بتوانند در اقلیم خراسان از آن بهره بگیرند.
 
یوسفی عنوان کرد: تعامل خوبی بین سازمان‎های جهاد کشاورزی سراسر کشور در راستای کمک و حمایت در شرایط بحرانی و عادی برقرار است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به قابلیت، ماندگاری و همسان بودن پرتقال والنسیای جنوب کرمان و بر اساس رایزنی‎های صورت گرفته در این سفر، مرکبات شب عید استان خراسان شمالی از این منطقه تأمین می‎شود.
گفتنی است؛ در سفر رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی و هیات همراه، به منظور تبادل دانش، مهارت و تجارب بین سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها و تعامل موجود بین آنها، بخشی از قابلیت‎ها و توانمندی‎های جنوب کرمان شامل باغ‎های مرکبات و نخیلات، گلخانه‎ها، مزارع سبزی و صیفی و تولید و برداشت محصولات متنوع مورد بازدید قرار گرفت.
 


1394/11/06
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal