60 میلیون واحد دامی در کشور؛صادرات 1 درصدی تأثیری در عرضه و قیمت گوشت قرمز در بازار ندارد
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت : برای تأمین گوشت قرمز هیچ کمبودی نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسن رکنی در حاشیه همایش بین المللی کارگاه آموزشی تولید محصولات ارگانیک که در مجموعه سازمان تحقیقات ، ترویج و آموزش کشاورزی برگزار شد ، با اشاره به اینکه در روزهای آینده دام عشایر وارد بازار می شود ، افزود: به لحاظ تأمین گوشت قرمز و تنظیم بازار شرایط خوبی داریم.
وی گفت: البته قیمت دام زنده در سه سال گذشته هیچ گونه افزایش نداشته است که این مسئله با انتقاد دامداران مواجه شد اما امسال افزایش 10 درصدی قیمت دام زنده را شاهد هستیم.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی درباره میزان صادرات دام زنده افزود: بیش از 60 میلیون واحد دامی داریم که فقط کمتر از یک درصد آن صادر می شود بنابراین صادرات تأثیری در میزان عرضه و قیمت گوشت قرمز در بازار ندارد.
رکنی گفت: براساس آمارهای موجود از ابتدای سال تاکنون حدود 500 هزار رأس دام زنده به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است.
وی افزود: جمعیت دام زنده در کشور بالاست و در پی کاهش جمعیت دام و افزایش بازده هستیم بنابر این برای افزایش صادرات برنامه ریزی شده است.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای صادرات دام زنده سبک به کشورهای حاشیه خلیج فارس مزیت نسبی و بازار خوبی داریم.
رکنی افزود: محدودیتی برای واردات گوشت قرمز نداریم و می توانیم با قیمت مناسب عرضه کنیم.
وی تاکید کرد: ایجاد تراز تجاری ثبت در گوشت قرمز مهمترین اولویت معاونت امور دام است و صادرات دام زنده براساس قراردادهای بلندمدت صادرکنندگان با کشورهای منطقه به صورت مستمر انجام خواهد شد و واردات نیز برای تأمین نیاز بازار داخل صورت می گیرد.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: حدود 10 درصد نیاز بازار داخل از واردات و بقیه از محل تولیدات داخل تأمین خواهد شد.1395/05/30
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal