خرید تضمینی گندم با پیش‌بینی اعتبار 200 میلیارد تومانی آغاز شد

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، بر پرداخت بهنگام وجوه گندم‌های خریداری شده به کشاورزان تاکید کرد و گفت: تا زمان تخصیص اعتبار خرید از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، بانک عامل 200 میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی گندم پیش‌بینی کرده تا فصل خرید آغاز شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ دکتر قنبری در نشست هماهنگی خرید تضمینی گندم، بر لزوم کاهش هزینه‌های خرید تضمینی و بررسی نحوه پرداخت هزینه حمل و همچنین ضرورت رعایت استانداردهای خرید گندم، تفکیک گندم‌های دوروم و معمولی و نهایی شدن جدول پاکی برای خرید تضمینی گندم تاکید کرد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، حمایت از کشاورزان و تقویت تولید داخلی را از اهداف دولت در زمینه خرید تضمینی گندم عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: در تمامی مراحل خرید تضمینی گندم حفظ کرامت و ارزش نهادن به زحمات کشاورزان عزیز باید سرلوحه اقدامات ما قرار گیرد و باید سعی شود تا جلب رضایت حداکثری زارعان، روحیه نشاط امید و انگیزه تولید بیشتر و کیفی‌تر در آنان تقویت شود.

بر اساس این گزارش؛ در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده بانک کشاورزی برای استقرار و راه‌اندازی سامانه خرید و نحوه انجام فعالیت این سامانه ارائه شد.

در عین حال، پیشنهاد شد تا به منظور جلوگیری از چندگانگی در اطلاع‌رسانی، تغییرات آمار و ارقام میزان خرید از طریق دفتر فناوری اطلاعات گزارش شود.

بحث کاهش هزینه‌های تبعی خرید تضمینی، پرداخت هزینه‌های حمل و نقل به کشاورزان، تهیه جدول پاکی و مشخص شدن مراکز خرید گندم دوروم از معمولی نیز در دستور کار این نشست قرار گرفت که پس از بحث و تبادل آرا در خصوص موارد یاد شده، مقرر شد تا کارگروهی تخصصی تشکیل شود تا این موضوعات بررسی و برای اجرا در این خصوص تصمیم نهایی صورت گیرد.

همچنین شهیاد آبنار، معاون بازرگانی داخلی شرکت دستور دیگر این نشست را در خصوص خرید توافقی گندم اعلام کرد که بر اساس آن مباشرین، حق خرید توافقی گندم از کشاورزان را در زمان خرید تضمینی گندم ندارند.

گفتنی است؛ نشست شورای خرید داخلی شرکت با حضور نمایندگان، مباشرین و بانک عامل خرید تضمینی گندم، به منظور هماهنگی برای انجام خرید بهینه این محصول در سال جاری در محل شرکت بازرگانی دولتی ایران برگزار شد.


1394/01/23
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal