شهر نرجه پایلوت اجرای طرح‌های آبیاری مدرن در باغ های انگور کشور

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: مجلس از اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار و داربستی کردن باغات انگور حمایت می‌کند تا ضمن صرفه‌جویی در منابع، نسبت به افزایش راندمان محصول و مدیریت منابع آبی اقدام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی قزوین، رجب رحمانی در سفر وزیر به استان قزوین در بازدید از عملیات اجرایی آبیاری تحت فشار در یک هزار و ۷۰ هکتار از باغات انگور شهرستان نرجه، گفت: با نگاه مثبت دولت و مجلس به بخش کشاورزی و اهمیت آن در تامین امنیت غذایی کشور امیدواریم سرعت اجرای طرح‌های سیستم‌های مدرن آبیاری و سایر طرح‌های بهینه‌سازی بیشتر شود.

وی افزود: برای موفقیت در تحقق اقتصاد مقاومتی باید به بخش کشاورزی توجه ویژه داشته باشیم که در این راستا، مدیریت مصرف آب از مهمترین موضوعات بخش کشاورزی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم تاکستان از وزیر جهاد کشاورزی خواست با شرکت در جشن انگور تاکستان زمینه تقویت انگیزه کشاورزان در این بخش را فراهم کند.

شهر نرجه به عنوان پایلوت اجرای طرح‌های آبیاری مدرن در باغات انگور کشور

در این مراسم، دکتر نیازعلی ابراهیمی‌پاک رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: شهر نرجه به عنوان پایلوت اجرای طرح‌های آبیاری مدرن در باغات انگور کشور تعیین شده که با اجرای این طرح در مزارع و باغات انگور منطقه، زمینه مدیریت منابع آبی فراهم می‌شود.

وی افزود: با اجرای فازهای بعدی، ۳ هزار هکتار دیگر از مزارع و باغات این شهر تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار خواهد گرفت.

ابراهیمی‌پاک تصریح کرد: در صورت تکمیل طرح آبیاری تحت فشار در ۴ هزار هکتار از اراضی و باغات شهر نرجه که به بیش از ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، زمینه صرفه‌جویی ۴۰ میلیون متر مکعب آب فراهم خواهد شد.

گفتنی است؛ با اجرای عملیات آبیاری تحت فشار در یک هزار و ۷۰ هکتار از باغات انگور شهرستان نرجه با هزینه‌کرد ۱۰ میلیارد تومان اعتبار، ضمن از رده خارج شدن ۱۸ حلقه چاه کشاورزی، زمینه صرفه‌جویی ۱۲ میلیون متر مکعب آب در باغات منطقه فراهم خواهد شد.
1394/05/17
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal