جلب مشارکت مردمی و توانمند سازی جوامع محلی اولویت برنامه های مدیریت منابع طبیعی

 رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: جلب مشارکت مردمی و توانمند سازی جوامع محلی در صدر برنامه ها و اقدامات مدیریتی در حوزه منابع طبیعی است.

به گزارش ایرنا،خداکرم جلالی در جمع تشکل های مردم نهاد منابع طبیعی استان مرکزی افزود: دولت تدبیر و امید اساس کار خود را در استفاده حداکثری از مشارکت مردمی در پیشبرد برنامه ها گذاشته و باید از این ظرفیت در شناساندن و رعایت حقوق، اخلاق و فرهنگ سازی در عرصه منابع طبیعی بهره گرفته شود.

وی بیان کرد: مبنای توسعه کشاورزی و امنیت اکولوژیکی جامعه بر پایه حفاظت و صیانت از منابع طبیعی است و هر گونه رفتار مغایر با آن تاثیر مستقیم بر کیفیت زندگی انسان و تنوع زیستی دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: اثرات منابع طبیعی باید در حفظ خاک، آب و ترسیب کربن مورد توجه عموم قرار گیرد چرا که ارزش زیست محیطی حفظ منابع آب و خاک و ذخیره نزولات جوی 200 برابر ارزش و خدمات اقتصادی منابع طبیعی است.

جلالی ادامه داد: توانمند سازی جوامع محلی و مشارکت جویی در مشاغل جانبی، علاوه بر اشتغال پایدار و تولید ثروت و بهبود کیفیت زیست بهره برداران، وابستگی آنها را به عرصه های منابع طبیعی کاهش می دهد.

وی عنوان کرد: سیاست دولت بر توانمندسازی جوامع محلی است و سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری در رایزنی وسیع با دولت و مجلس به دنبال تامین اعتبار مورد نیاز اجرای این طرح ها است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: پیگیری پروژه های بین المللی ترسیب کربن و پروژه های منابع طبیعی جامعه محور با مشارکت سازمان ملل در اولویت برنامه های امسال سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری است.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سفر دو روزه به استان مرکزی از قابلیت های منابع طبیعی شهرستان های اراک، اشتیان و ساوه بازدید و در نشست های تخصصی چالش های این حوزه را ارزیابی کرد.

1393/02/27
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal