آغاز بهره‌برداری از 2 هزار هکتار از اراضی احیا شده دشت یاراغلی پلدشت آذربایجان غربی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از آغاز بهره‌برداری از 2 هزار هکتار از اراضی احیا شده دشت یاراغلی در شهرستان پلدشت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، اسمعیل کریم‌زاده در آیین بهره‌برداری از این دشت با حضور مسوولان استان، ضمن تقدیر از تمام تلاش‌های صورت گرفته برای بهره‌برداری از این طرح، گفت: با بهره‌برداری از طرح دشت یاراغلی که از سال 86 تا کنون برای آن 270 میلیارد ریال هزینه شده است، برای 800 بهره بردار اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.
وی با بیان این که کمبود اعتبار باعث تعویق بهره‌برداری از این طرح در سال‌های گذشته شده بود، ادامه داد: به لحاظ توپوگرافی دشت، بهترین سیستم‌های آبیاری تحت فشار در این دشت تعبیه شده است.
این مسئول با اظهار این که در این طرح 2394 هکتاری 950 کیلومتر عملیات لوله‌گذاری انجام شده است، بیان کرد: 80 کیلومتر جاده برای دسترسی به این دشت آماده شده و بهره‌برداران این طرح از بهترین ماشین‌آلات کشاورزی بهره‌مند هستند.
کریم‌زاده با اشاره به پتانسیل‌های بخش کشاورزی پلدشت برای استفاده از اعتبارات آب‌های مرزی صندوق توسعه ملی بنا به دستور مقام معظم رهبری، اظهار کرد: بیش از 57 هزار هکتار زمین در استان قابلیت استفاده از این طرح را دارند که 28 هزار و 350 هکتار آن در پلدشت واقع شده است.
وی تصریح کرد: به غیر از 7 هزار هکتار زمین نسق‌دار در پلدشت، 550 هکتار از اراضی روستای قنبرکندی، 3 هزار و 390 هکتار از اراضی سد قیقاج، 19 هزار و 350 هکتار از اراضی روستای کرم‌آباد و 3 هزار و 51 هکتار از اراضی دشت نازک شامل اعتبارات صندوق توسعه ملی هستند و امیدواریم تا پایان سال 97 به بهره‌برداری برسند.

1394/08/30
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal