نقشه جامع صنايع تبديلي و تكميلي استانها تهيه مي شود

 

مديرعامل سازمان مركزي تعاون روستايي ايران از تهيه نقشه جامع صنايع تبديلي و تكميلي براي تمام استانها خبرداد و گفت: ‪۲۲۷پروژه درخصوص بوجاري، بسته‌بندي، فرآوري، انبارها و سردخانه‌ها در اين نقشه پيش‌بيني شده تا ارزش محصولات را افزايش داده و قدرت ماندگاري محصول را بيشتر كند.

معاون وزير جهاد كشاورزي تصريح كرد: اتحاديه چايكاران ايراني در آينده نزديك خبر د تشكيل مي شود.

به‌گزارش ايرنا،دكتر "محمدعلي شم‌آبادي" در نشست مشترك اعضاي كميسيون كشاورزي و منابع طبيعي مجلس شوراي اسلامي با مسئولان سازمان مركزي تعاون روستايي، افزود: اين اتحاديه براي حل مشكل چايكاران و چاي ايراني فعاليت خود را بزودي آغاز خواهد كرد.

وي خاطرنشان كرد: هم‌اكنون در حال راه‌اندازي شركت تعاوني چايكاران هستيم كه ‪۴۱شركت تعاوني در حال ثبت است و اتحاديه سراسري آن نيز راه‌اندازي خواهد شد.

به گفته وي، در خصوص ساير محصولات ضروري نيز اتحاديه‌هايي توسط كشاورزان تشكيل خواهد شد.

وي سپس درخصوص اهداف ايجاد سازمان مركزي تعاون روستايي كشور، اظهار داشت: اين سازمان با هدف ساماندهي، نظارت، هدايت، حسابرسي و كمك به تشكل هاي روستايي و كشاورزي ايجاد شده است.

وي با اشاره به تحولات در وظايف جاري اين سازمان، گفت: طرحهايي از قبيل طرح جامع ‪۱۱هزار فروشگاه مصرف روستايي به عنوان يك شبكه فروشگاهي در بين شبكه‌هاي روستايي و طرح سيستم مالي و اداري يكپارچه در دست اقدام است.

شم‌آبادي همچنين با اشاره به طرح به روز كردن سهام شركتها، افزود: در ‪۳۰ سال گذشته شركتها به‌سمت سهام اعضا نرفتند و اين حق واقعي اعضا را به آنان ندادند اما سازمان مركزي تعاون روستايي با اجراي طرح به روز كردن ارزش سهام اعضاي شركتهاي تعاوني تا پايان امسال، به دنبال بازگردادن حق اعضا است.

وي در خصوص خريد گوشت مرغ و تخم مرغ، گفت: يكي از مهمترين دلايل افزايش قيمت اين محصولات، كشتارگاهها هستند كه در سالهاي اخير با خريد مرغ ارزان و فروش به قيمت دلخواه سبب افزايش قيمت مي‌شدند اما درصدد هستيم دلالان را حذف كنيم تا هم توليدكننده و هم مصرف‌كننده دچار مشكل نشوند.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

1386/05/14
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal