خریداری و ذخیره سازی 150 هزارتن گوشت مرغ برای تنظیم بازار

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از کاهش تدریجی قیمت گوشت مرغ تا پایان سالجاری خبرداد و گفت: در حال حاضر مرغ مورد نیازکشور تامین است و کمبودی در این زمینه نداریم، مردم نگرانی بابت ادامه روند افزایش قیمت ها نداشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، حسن رکنی با تاکید براینکه کمبودی در عرضه گوشت مرغ گرم نداریم، اظهارداشت: حتی 10 درصد افزایش تقاضا می تواند روی روند بازار تاثیرگذار باشد به طوری که آمارهای میدان بهمن نشان می دهد عرضه گوشت مرغ گرم نسبت به ماه های گذشته کاهش نداشته است.

رکنی تاکید کرد: اما برای تنظیم بازار گوشت مرغ و کاهش قیمت ها، طی روزهای اخیر مرغ منجمد با قیمت کیلویی 5500 تومان به بازار عرضه شده است تا به تدریج شاهد کاهش قیمت این محصول در بازار مصرف باشیم.

به گفته وی، طی ماه های اخیر 150 هزارتن گوشت مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام از تولید کنندگان خریداری ذخیره سازی شده که این اقدام دولت برای تنظیم بازار گوشت مرغ و حمایت از مصرف کنندگان است.

وی تصریح کرد: همچنین دولت برای حمایت از تولید کنندگان نیز هر کیلوگرم گوشت مرغ با قیمتی بین 6 هزارو 500 تا 7 هزارتومان از تولید کنندگان خریداری و ذخیره سازی کرده است تا نه تنها مصرف کنندگان بلکه تولید کنندگان نیز متضرر نشوند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: عوامل توزیع در سراسر کشور از جمله میادین میوه و تره بار شهرداری ها، تعاونی های مصرف، مراکز عمده فروشی و خرده فروشی می توانند مرغ منجمد مورد نیاز را از شرکت پشتیبانی امور دام استان ها تهیه و عرضه کنند در همین راستا مراکز توزیع به دلیل هزینه حمل و نقل با 5 تا 10 درصد افزایش می توانند محصول را به دست مصرف کنندگان برسانند.

رکنی گفت: مرغ منجمد قابل عرضه در بازار از کیفیت بالایی برخوردار است و مردم نگرانی برای مصرف این محصول نداشته باشند و پیش بینی می شود با عرضه مرغ سرد آرامش به طور مجدد به بازار گوشت مرغ و محصولات پروتئینی بازگردانده شود.

وی افزود: در حال حاضر بیش از 2 میلیون تن گوشت مرغ درکشور تولید می شود که حدود 200 هزارتن آن مازاد بر نیاز داخلی است و بخشی از مازاد تولید صادر و بخشی توسط شرکت پشتیبانی امور دام برای تنظیم بازار جمع آوری و ذخیره سازی می شود.


1393/12/02
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal