لزوم تجاری‌سازی تحقیقات کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس بر تجاری‌سازی ایده‌ها و طرح‌های دارای توجیه اقتصادی و تحقیقات علمی فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی با بهره‌گیری از تسهیلات ویژه و استفاده از امکانات موجود در پارک علم و فناوری تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاوزی فارس، دکتر محمدمهدی قاسمی در بازدید از پارک علم و فناوری فارس، از ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه در استفاده از ظرفیت‌های این پارک در راستای علمی کردن بخش کشاورزی استان خبر داد.

وی افزود: باید از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این مجموعه علمی در توسعه بخش کشاورزی استان پهناور فارس که دارای رتبه برتر کشوری است، با بهره‌گیری از توان فارغ‌التحصیلان این بخش استفاده بهینه کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس، با بیان این که به دنبال علمی کردن کشاورزی فارس هستیم، تصریح کرد: بخش کشاورزی استان در زمینه‌های بسیاری از جمله اجرای آبیاری نوین، تسطیح لیزری و نوسازی اراضی، اجرای طرح کاداستر، افزایش ماده آلی خاک، صادرات محصولات باغی، لبنی، گوشت قرمز و مرغ و... در کشور منشا اثر و پیشرو است، با این وجود در حال حاضر با شاخص‌ها و رکوردهای جهانی فاصله زیادی داریم.

وی افزود: به همین منظور این سازمان آمادگی همه جانبه خود را در جهت همکاری با پارک علم و فناوری و فارغ التحصیلان و محققان بخش کشاورزی در خصوص اولویت‌هایی نظیر آب، محصول سالم، الگوی کشت، صنایع تبدیلی و ... اعلام می‌کند.

قاسمی در راستای حمایت سازمان جهاد کشاورزی فارس از ایجاد فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی استان خاطرنشان کرد: متقاضیان می‌توانند با بهره‌گیری از تسهیلات ویژه و استفاده از امکانات موجود در پارک علم و فناوری فارس، ایده‌ها و طرح‌های دارای توجیه اقتصادی و تحقیقات علمی خود را برای تجاری‌سازی بدون دغدغه ارائه کنند.

در این بازدید، فاضل ‌زاده حقیقی رئیس پارک علم و فناوری فارس اظهار داشت: رسالت اصلی این مجموعه، افزایش ثروت در جامعه به منظور توسعه عدالت از طریق فرهنگ نوآوری و توان رقابتی متکی بر دانش شرکت‌ها و موسسات حاضر در پارک، ایجاد کارآفرینی و فرصت‌های شغلی، مشاوره‌ای برای فارغ‌التحصیلان و اعضا هیات علمی دانشگاه‌ها از طریق ایجاد شرکت‌ها و حمایت از تجاری‌سازی تحقیقات آنان با استفاده از امکانات آزمایشگاهی، آموزشی و مشاوره موجود در این مجموعه است.

وی تصریح کرد: پارک علم و فناوری فارس در شهریور سال 1381 با استناد به مصوبه شورای عالی گسترش آموزش عالی، با سه مرکز رشد تخصصی و 8 مرکز رشد اقماری و صندوق غیردولتی، پژوهش و فناوری، با حمایت از500 شرکت نوپا، سعی در فراهم کردن محیطی مناسب برای استقرار و حضور حرفه‌ای شرکت‌های فناوری، شرکت‌های متوسط و کوچک، واحدهای تحقیق و توسعه صنایع و موسسات پژوهشی آغاز به کار کرد.

1394/04/14
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal