5 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور عکسبرداری هوایی شده است
رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: تاکنون 5 میلیون هکتار از اراضی کشور در طرح کاداستر عکسبرداری هوایی شده است و تا پایان سال آینده این میزان به 15 میلیون هکتار از سطح 20 میلیون هکتار اراضی کشور خواهد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان جهاد کشاورزی اصفهان، دکتر افشار در نشست شورای هماهنگی مدیران استان، با اشاره به ضرورت پیگیری برای صدور سند اراضی کشاورزان گفت: اسناد 50 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور آماده صدور سند است.
وی به اهمیت رصد جدی تغییر کاربری اراضی کشاورزی اشاره کرد و گفت: هدف ما در وزارت جهاد کشاورزی تامین امنیت غذایی و حفظ منابع پایه است و در این راستا با توجه به تمام کمبودها نسبت به رصد آن با استفاده از ظرفیت‌های نیروی انسانی موجود و اجرای طرح کشت حفاظت از اراضی اقدام می‌کنیم.
رئیس سازمان امور اراضی کشور با اشاره به تامین امنیت شغلی و ارتقای جایگاه کارکنان مدیریت امور اراضی استان‌ها، گفت: طرح ارتقای جایگاه مدیریت امور اراضی استان‌ها با تعیین پست رئیس اداره امور اراضی در شهرستان‌ها انجام شده است و به زودی ابلاغ خواهد شد.
وی افزود: تعیین وضعیت اراضی کشاورزی اعم از باغی و زراعی به عهده کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی است و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که تصمیم‌گیری برای اراضی کشاورزی در سازمان جهاد کشاورزی صورت گیرد و حتی‌المقدور از   تشکیل پرونده و ارجاع کشاورزان به دستگاه قضایی کاسته شود.
در این نشست قدرت‌ا... قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان به روند اجرایی پرونده‌های امور اراضی در سطح استان با توجه به قوانین و دستورالعمل‌های موجود اشاره کرد و گفت: این روند باعث صرف وقت و هزینه بسیاری از سوی سازمان و کشاورزان شده است ضمن این که در تصمیم‌گیری‌های کمیسیون‌های سازمان در مقام تصمیم‌گیری قدرت خود را کاهش داده است.
وی با اشاره به وضعیت نیروی انسانی و امکانات موجود ضرورت توجه ویژه به این بخش را جدی دانست و گفت‌: در سازمان جهاد کشاورزی 150 نفر نیرو به طور مستقیم در بخش امور اراضی سازمان مشغول فعالیت هستند که با توجه به کمبود امکانات و لزوم توجه به این بخش بیش از 50 درصد انرژی و نیروی سازمان از مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌ها و ستادی به ابن بخش اختصاص داده می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان در خصوص تناقض موضوعی سازمان به امر بازدارنده در راستای برخورد قانونی با متخلفان که به نوعی به دلیل تغییر کاربری تخطی نسبت به قانون انجام داده‌اند با رویکرد ترویج کشاورزی را مورد توجه قرار داد.
مهندس زمانی مدیر امور اراضی اصفهان نیز در خصوص مشکلات و رفع موانع در اجرای قوانین حفظ کاربری اراضی و ضرورت های قانونی توضیحاتی را مطرح کردند.
گفتنی است؛ وظیفه اصلی امور اراضی سازمان مدیریت بر زمین‌های کشاورزی و غیرکشاورزی از ابتدای اجرای طرح‌های واگذار شده و پیگیری روند اجرای آنها تا رسیدن به نتیجه بر اساس آئین‌نامه‌ها قانونی است.
1394/08/16
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal