برگزاری دوره های آموزش مبانی تغذیه و حدود بحرانی عناصر غذایی محصولات باغی و روش‌های تولید گیاهان دارویی و گل محمدی
دوره های آموزش مبانی تغذیه و حدود بحرانی عناصر غذایی محصولات باغبانی 27 آبان ماه و روش های تولید ارگانیک گیاهان دارویی و گل محمدی از 26 تا 28 این ماه برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی، گروه برنامه ریزی آموزش و هماهنگی ترویج باغبانی معاونت امور باغبانی، دوره آموزشی مبانی تغذیه و حدود بحرانی عناصر غذایی محصولات باغبانی را در سالن جلسات معاونت امور باغبانی وزارت جهادکشاورزی برگزار می‌کند.
هدف از برگزاری دوره آموزشی، ارتقای دانش فنی کارشناسان و مدیران ستادی معاونت باغبانی به منظور انجام سیاست های صحیح و برنامه ریزی در راستای بهره وری نهاده های مصرفی (کود) در بخش باغبانی است.
بنابر این گزارش، کاربرد کودهای زیستی در تغذیه محصولات باغبانی، کاربرد میکرو ریزها در تولید و عملکرد محصولات باغبانی و حدود بحرانی عناصر غذایی در خاک و محصولات باغبانی محورهای این دوره آموزشی را تشکیل می دهد.
در این دوره 40 نفر از کارشناسان و مدیران ستادی معاونت امور باغبانی توسط دکتر احمد اصغرزاده، دکتر بصیر و دکتر رجالی آموزش می بینند.
دوره آموزشی روش های تولید ارگانیک گیاهان دارویی و گل محمدی نیز در کرمان و با هدف آشنایی کارشناسان با اصول تکثیر و نگهداری از گیاهان دارویی و گل محمدی برپا می شود.
در این دوره آموزشی، موضوعات مربوط به اهمیت تولید گیاهان دارویی استاندارد، نقش عوامل محیطی در تکثیر گیاهان دارویی و گل محمدی، نقش تغذیه و آبیاری و مدیریت آفات و بیماری های نهالستان ها توسط دکتر عباس زاده و تکثیر گل محمدی به شیوه کشت بافت توسط دکتر رستگار ارایه می شود.
کارشناسان گیاهان دارویی و گل‌محمدی ظرف 18 ساعت آموزش خواهند دید.
1394/08/25
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal