نهمین همایش ملی مدیریت و فرهنگ جهادی 25 خرداد برگزار می شود

یک هزار مدیر وزارت جهاد و کشاورزی با همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در این وزارتخانه 25 خرداد ماه گرده هم می‌آیند تا چالش‌های حوزه کشاورزی را بررسی و راه حلی برای برطرف شدن هر چه سریعتر این مشکلات ارائه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری فارس، پیمان فلسفی صبح امروز در نشست خبری نهمین همایش مدیریت و فرهنگ جهادی در حوزه کشاورزی اظهار داشت: این همایش طی 8 سال اخیر با رویکرد تبیین و ترویج فرهنگ و مدیریت جهادی برگزار شده که مقاله‌های علمی متعدد خوبی نیز ارائه شده است اما زمان آن رسیده تا ببینیم این مقالات چه نتایج عملی را در 8 سال گذشته رقم زده است.

وی با بیان اینکه حل مشکلات حوزه کشاورزی به عنوان یکی از مسائل مهم و دغدغه‌های مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود، افزود: از استان‌های مختلف فراخوان کرده‌ایم که طرح‌های موفق کشاورزی خود را که نتیجه داده برای این همایش ارسال کنند، تا شاید راهبردی عملیاتی برای بخش‌های دیگر کشور محسوب شود.

به گفته مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی از 19 استان، 40 طرح موفق ارسال شده است که در نهمین همایش مدیریت و فرهنگ جهاد کشاورزی ارائه خواهد شد.

فلسفی خاطر نشان کرد: در این همایش 5 میزگرد تخصصی در حوزه‌های زراعت، باغبانی حفظ نباتات و منابع طبیعی، امور اراضی، آب و خاک و صنایع، دام و آبزیان و امور عشایر، توسعه مدیریت و منابع انسانی برگزار خواهد شد.

وی از حضور 23 موسسه تحقیقاتی و آموزشی وزارت جهاد و کشاورزی در این همایش ملی خبر داد و گفت: با تاکید خاص یک هزار مدیر وزارت جهاد را در این همایش دعوت کرده‌ایم تا حساسیت موضوع را برای آنها گوشزد کنیم.

در بخش دیگر نشست امیر حاجی‌احمدی رئیس کمیته علمی نهمین همایش مدیریت و فرهنگ جهادی وزارت جهاد  گفت: ما در یک سری از حوزه‌های کشاورزی با چالش‌های بسیار روبه‌رو هستیم که باید برای آنها راه‌‌حل‌های اساسی ارائه کنیم به عنوان مثال در حوزه آب با مشکل ضریب مکانیزاسیون، دانش در هکتار، غذای سالم روبه‌رو هستیم که باید در قالب پروژه‌های کلان این مسائل تعریف شوند.

وی توسعه سامانه‌های نوین آبیاری و شبکه‌های ملی آبیاری، تجهیز برخی استان‌ها به تجهیزات مورد نیاز کشاورزی را از دیگر برنامه‌های مد نظر عنوان کرد.

نهمین همایش ملی مدیریت و فرهنگ جهادی 25 خرداد در مجتمع آموزش فرهنگی آدینه واقع در بزرگراه شهید آبشناسان بعد از بزرگراه ستاری، خیابان شقایق برگزار می‌شود در حاشیه این همایش جلد دوم دانشنامه اسلامی کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست رونمایی خواهد شد.

1394/03/23
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal