رييس سازمان نظام دامپزشكي: تعرفه‌هاي دامپزشكي تا يك ماه آينده اعلام مي‌شود

ارتباط بين كارفرما و ناظر فني بهداشتي مراكز عرضه محصولات دامي‌ امسال قطع مي‌شود    

سرويس: كشاورزي و دامپروري

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: كشاورزي و دامپروري

مهمترين مشكل بخش خصوصي، تعيين تعرفه‌هاي دامپزشكي است كه تا يك ماه ديگر سازمان دامپزشكي كشور با همكاري سازمان نظام دامپزشكي اين تعرفه‌ها را با توجه به افزايش نرخ تورم به سازمان حمايت از توليدكنندگان و مصرف‌كنندگان اعلام مي‌كند.

به گزارش خبرنگار كشاورزي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر سيدمحمد آقاميري ـ رييس سازمان نظام دامپزشكي كشور ـ  به مناسبت روز جهاني دامپزشكي در جمع خبرنگاران با بيان اين مطلب افزود: تعرفه‌هاي دامپزشكي پس از تصويب هيات دولت رسما ابلاغ مي‌شود كه نيمي‌ از مشكلات بخش خصوصي حل مي‌شود.

وي همچنين با توجه به بازنگري قانون سازمان نظام دامپزشكي اظهار كرد: تا شش ماه آينده نيز صدور پروانه‌هاي دامپزشكي به سازمان نظام دامپزشكي واگذار مي‌شود.

او مهمترين اقدام براي ساماندهي بخش خصوصي را تدوين استاندارد‌هاي دامپزشكي عنوان كرد كه تا به حال هيچ استاندارد صنفي براي اين بخش نبوده كه تدوين آن تازه آغاز شده و حداقل يك سال زمان مي‌برد.

رييس سازمان نظام دامپزشكي با اشاره به تاسيس صندوق تعاون و رفاه در سال گذشته، اهداف اين صندوق را حمايت‌هاي مادي و معنوي از اعضا و ارائه خدمات به بخش خصوصي دامپزشكي دانست.

 وي همچنين مهمترين اقدام بخش دولتي دامپزشكي در سال 86 را قطع ارتباط بين كارفرما و ناظر فني بهداشتي مراكز عرضه محصولات دامي‌ دانست.

آقاميري كاهش تصدي‌گري‌هاي دولتي در امور غير حاكميت سازمان دامپزشكي و همچنين ايجاد زمينه اشتغال و اعزام نيروي كار دامپزشكي به خارج از كشور را از برنامه‌هاي سازمان نظام دامپزشكي عنوان و تصريح كرد: با توسعه فعاليت‌هاي بخش خصوصي در امر مبارزه با سيستم‌هاي مراقبت و كنترل بيماري‌هاي دامي، توسعه و گسترش فعاليت‌هاي غير دولتي در بهداشت عمومي‌ و ايجاد بستر مناسب جهت حضور دامپزشك به طور مداوم در مراكز پرورش دام زمينه فعاليت بخش خصوصي را در اين زمينه ايجاد مي‌شود.

وي با اشاره به تشكيل سازمان نظام دامپزشكي در سال 76 با 18 هزار عضو، وظايف اين سازمان را اعتلاي جايگاه و شان حرفه دامپزشكي، دفاع و حمايت از حقوق مصرف‌كننده و دفاع و حمايت از فعالان بخش دامپزشكي كشور عنوان كرد و افزود: به علت رابطه تنگاتنگ حرفه دامپزشكي با اقتصاد كشور با بيش از 84 هزار ميليارد ريال سرمايه‌گذاري در بخش دامپزشكي و ميل به سرمايه‌گذاري اين صنعت و صنايع وابسته به آن بيش از ديگر صنايع است.

رييس سازمان نظام دامپزشكي با اشاره به بيش از 800 نوع بيماري مشترك بين انسان و دام وظيفه دامپزشكي را مسووليت و حفظ بهداشت عمومي‌ درخصوص محصولات غذايي با منشا دامي‌ تا قبل از فرآوري شدن دانست.

او ارتقاء سطح علمي‌ اعضا دامپزشكي براي ارائه خدمات ارزنده به مصرف‌كننده را مهمترين نقش سازمان عنوان كرد و افزود: با سرمايه‌گذاري براي آموزش و بازآموزي بخش خصوصي كه امسال صورت گرفته است. بهبود در خدمات فني دامپزشكي و تضمين سرمايه‌گذاري‌هاي انجام شده در صنعت دام و طيور ايجاد مي‌شود.

وي در زمينه دفاع و حمايت از حقوق فعالان بخش خصوصي دامپزشكي اظهار كرد: تفاهم سازمان دامپزشكي با صندوق مهر رضا در سال گذشته باعث ايجاد 12 هزار فرصت شغلي اشتغالزايي 1200 نفر در بخش‌هاي مختلف دامپزشكي شد و امسال نيز برنامه‌ريزي‌هايي براي اشتغالزايي نيز در حال بررسي است.

او در پايان خاطرنشان كرد: برنامه‌ريزي‌هايي براي برگزاري روز ملي دامپزشكي در 14 مهر ماه با حضور وزير جهاد كشاورزي و رياست جمهور صورت گرفته است.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
1386/02/09
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal