8 میلیون و 200 هزار تن شیر سالانه در کشور تولید می شود

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سالانه 8 میلیون و 200 هزار تن شیر توسط دامداران کشور تولید می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،حسن رکنی روز پنجشنبه در دیدار با دامداران شهرستان پیشوا که با حضور سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شد، اظهار کرد: با توجه به مجموع تولید شیر و جمیعت 78 میلیون نفری کشور به طور میانگین سرانه تولید شیر ایران 100 تا 105 کیلوگرم است.

رکنی با اشاره به هدف گذاری مجموعه جهاد کشاورزی در مصرف شیر و لبنیات خانواده های ایرانی، افزود: با برنامه ریزی های انجام شده در تلاش هستیم مصرف شیر در سبد غذایی هر خانواده به 160 کیلوگرم در سال برسد.

وی با بیان اینکه در این امر نیازمند حمایت از تولید کنندگان و فرهنگ سازی مصرف توسط هموطنان هستیم، بیان کرد: دامداران در تحقق این مهم با تولید شیر مناسب طبق استاندارهای تعیین شده سهم خود را ادا کرده اند.

رکنی بیان کرد: در زمان حاضر اروپایی ها بیش از 300 لیتر شیر و لبنیات مصرف می کنند و با توجه به این که ایران از ظرفیت های مناسب و توانایی ژنتیکی بالایی برخوردار است بایستی در امر تولید و مصرف شیر گام های مناسب تری برداشت.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: اکنون استان های اصفهان و تهران در تولید شیر رتبه های برتر را به خود اختصاص داده اند.

1393/11/09
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal