ششمین نمایشگاه کشاورزی و صنایع وابسته در قزوین گشایش یافت
ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع و ماشین‌آلات کشاورزی، نهاده‌ها، آبیاری، آبرسانی، کشاورزی ارگانیک و صنایع تبدیلی در استان گشایش یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی قزوین، در مراسمی با حضور دکتر ابراهیمی پاک رییس سازمان جهادکشاورزی، درافشانی معاون پشتیبانی استانداری، زکی‌زاده مدیر کل امور اقتصادی استانداری و جمعی مدیران کل و بهره‌برداران بخش کشاورزی، ششمین نمایشگاه کشاورزی و صنایع وابسته عصر شنبه با حضور در محل نمایشگاه بین‌المللی استان افتتاح شد.
وی اظهار کرد: در این نمایشگاه دستاوردهای بخش کشاورزی در زمینه سیستم‌های نوین آبیاری، آبرسانی، مکانیزاسیون کشاورزی، ‌ تحقیقات کشاورزی و صنایع وابسته به نمایش گذاشته شده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: ششمین نمایشگاه کشاورزی، نهاده‌ها، آبیاری، آبرسانی، به مدت چهار روز با حضور بیش از ۵۰ مشارکت کننده از داخل و خارج از استان و نمایندگی کشورهای خارجی در فضایی به مساحت سه هزار و ۶۰۰ متر مربع برگزار شده است.
ابراهیمی‌پاک اضافه کرد: در این نمایشگاه، استان‌های تهران، اصفهان، زنجان، قزوین، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، همدان و مرکزی حضور دارند.
وی تصریح کرد: همچنین نمایندگی ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی از کشورهای اروپایی و آسیایی نیز در این مدت امکانات و وسایل خود را به نمایش گذاشتند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: این رویداد اقتصادی می‌تواند به ایجاد فضای رقابتی به منظور ورود به بازارهای جدید، ارایه توانمندی‌های مشارکت کنندگان، اخذ سفارش از مشتریان، گسترش کانال‌های توزیع و ایجاد نمایندگی و تبادل اطلاعات و تجربیات کمک کند.
ابراهیمی‌پاک با بیان این که بخش کشاورزی فرصت‌های نهفته بسیاری را برای ایجاد اشتغال دارد، اظهار داشت: این بخش و صنایع مرتبط با آن دارای زمینه‌های بسیار زیادی برای سرمایه‌گذاری است و بهره‌گیری از فن‌آوری‌های برتر برای مکانیزه کردن فرآیند کاشت، داشت و برداشت محصولات، توسعه تولیدات گلخانه، گسترش صنایع تبدیلی و در نهایت تأمین غذای سالم و بهداشتی یکی از اولویت‌های مهم و تعیین کننده و مبنای سیاستگذاری و برنامه‌های اجرایی است که برگزاری این گونه نمایشگاه‌ها می‌تواند گامی موثر در راستای دستیابی به این اهداف باشد.
گفتنی است؛ ششمین نمایشگاه کشاورزی، نهاده‌ها، آبیاری، آبرسانی، صنایع و ماشین‌آلات از ۱۴ لغایت ۱۷ آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین از ساعت ۱۵ الی ۲۱ پذیرای بازدید متخصصان و علاقه‌مندان است.

1394/09/15
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal