تراز تجاری کشاورزی 5 میلیارد دلار بهبود یافته است
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا سال 92 تراز تجاری کشاورزی منفی 8.2 میلیارد دلار بود که حدود پنج میلیارد بهبود یافته و به منفی 3.4 میلیارد دلار رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، حسن رکنی دوشنبه در دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری درهرمزگان افزود: استعدادها و فرصت های زیادی در حوزه کشاوری در کشور است که باید این فرصت ها به ثروت تبدیل شود و امسال حتی با توجه به شرایط خوبی که داشتیم بی‌نیازی به واردات گندم را تجربه خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه در بخش دام و طیور ظرفیت های ایجاد شده گسترده بوده و بخش زیادی از آن ها صادر می‌شود ، بیان داشت: در بخش گوشت مرغ ظرفیت تولید به دو میلیون تن رسید که سال گذشته 70 هزار تن آن صادر شد که می توان با سرمایه گذاری جانبی خطوط تکمیلی در کنار کشتارگاه ها راه اندازی کرد.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: در بخش آبزیان نیز از سال گذشته پرورش در قفس شروع شده و در دولت یازدهم در مسیر خوبی قرار گرفته است.
رکنی گفت: همچنین برای حضور 100 شناور صیادی از کشور ایران برای حضور در آب های بین‌المللی برای افزایش توان صید حوزه شیلاتی کشور نیز هدف گذاری شده است.
رکنی افزود: تا افق 1404 نزدیک به 50 هزار هکتار به پرورش میگو اختصاص می‌یابد که اگر این اتفاق رخ دهد می‌توان دگرگونی چهره اقتصاد کشور و استان هرمزگان را داشت.
دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگان امروز دوشنبه با حضور معاونان وزیران کشور، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی و شماری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در سالن شرکت گاز بندرعباس آغاز بکار کرد.
در این همایش دوروزه علاوه بر ایران، سرمایه گذارانی از کشورهای چین، ترکیه، کویت، ایتالیا، اسپانیا و همچنین چند کشور حوزه خلیج فارس حضور دارند.1395/01/30
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal