ثبت‌نام چهارمين دوره انتخابات سازمان نظام مهندسي كشاورزي از 6 بهمن ماه امسال آغاز مي‌شود

رييس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي كشور اعلام كرد: ثبت‌نام داوطلبان عضويت در شوراهاي استاني نظام مهندسي كشاورزي كشور از 6 بهمن ماه امسال آغاز و به مدت 5 روز ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي، محسن موحديان عطار در نشست مطبوعاتي كه در محل سازمان در خصوص برگزاري اين انتخابات تشكيل شد، گفت: اسامي داوطلبان تاييد صلاحيت شده نيز در 25 اسفند ماه امسال اعلام مي‌شود.

            وي با بيان اين كه، داوطلبان براي حضور در شوراهاي استاني بايد علاوه بر دارا بودن شرايط عمومي، عضو سازمان بوده و كارت عضويت معتبر از سازمان داشته باشند، خاطرنشان ساخت: همچنين داوطلبان بايد صاحب‌نظر بخش كشاورزي باشند يعني از زمان فارغ‌التحصيلي آنان در مقطع دكترا سه سال، كارشناسي ارشد هفت سال و كارشناسي ده سال، گذشته باشد.

رييس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي كشور با بيان اين كه، نامزدهاي عضويت در شوراهاي استان، از 28 تا 30 فروردين ماه سال 93 با اعلام برنامه‌هاي خود، فرصت انتخاباتي براي جلب آراي اعضاي سازمان را دارند، گفت: در پنجم ارديبهشت ماه سال آينده، در مجمع عمومي سازمان چهارمين دوره انتخابات شوراي استان و شوراي مركزي سازمان نظام مهندسي كشاورزي برگزار و از سوي اين مجمع، اعضاي كميته اجرايي مركزي و كميته نظارت مركزي انتخاب خواهند شد.

            به گفته وي، در صورتي كه مجمع به حد نصاب نرسد، مرحله دوم انتخابات در 26 ارديبهشت ماه سال آينده انجام مي‌شود.

            موحديان عطار از تشكيل نخستين مجمع عمومي جديد سازمان مركزي در 29 خرداد سال 93خبر داد و خاطرنشان ساخت: شوراهاي استاني، 2 نفر از اعضاي شورا را به عنوان نمايندگان مجمع عمومي مركزي معرفي كرده و در مجموع 31 استان، 62 نفر به عنوان نمايندگان شوراهاي استاني، در مجمع عمومي سازمان حضور مي‌يابند.

            وي افزود: نخستين نشست شوراي مركزي جديد نيز در 5 تير ماه سال آينده برگزار مي‌شود كه وظيفه آن انتخاب سه نفر از اعضاي مركزي براي رياست سازمان و معرفي آن به وزير جهاد كشاورزي است.

            اين مسوول افزود: وزير جهاد كشاورزي از بين اين افراد، يك نفر را براي رياست سازمان به رئيس جمهور پيشنهاد مي‌كند.

            رييس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي كشور، با بيان اين كه در شرايط فعلي برگزاري اين انتخابات در يك زمان و در يك مكان واحد در استان‌ها برپا خواهد شد، اظهار داشت: اعضاي سازمان براي انتخاب كانديدهاي مورد نظر بايد در مجمع شركت كرده و راي دهند.

وي افزود: يكي از محدوديت‌هاي برگزاري انتخابات پيش رو، اجراي انتخابات در يك مكان واحد است بر اين اساس پيشنهاد شده با اصلاح قانون و در صورت تصويب مجلس، برگزاري انتخابات همزمان اما در مكان‌هاي مختلف با استفاده از سيستم‌هاي رايانه‌اي انجام شود.

            به گفته وي، پيش‌بيني مي‌شود انتخابات در مكان‌هاي مختلف در دوره‌هاي بعدي اجرا شود.

            موحديان عطار عضويت در سازمان و داشتن كارت معتبر را از الزامات راي دهندگان عنوان كرد و گفت: بيش از 198 هزار نفر عضو سازمان هستند كه در صورت داشتن مدارك لازم در اين انتخابات شركت خواهند داشت.

            وي افزود: در دوره قبلي، 41 درصد از اعضاي سازمان نظام مهندسي كشاورزي در انتخابات شركت داشته‌اند كه اميدواريم در اين دوره با اطلاع‌رساني به موقع، مشاركت اعضاي سازمان افزايش يافته و انتخابات به طور شايسته‌اي انجام گيرد.

            رييس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي كشور در خصوص سلامت انتخابات گفت: يك پوشش نظارتي در حوزه مركزي بر اين انتخابات نظارت دارد و به شكايات رسيدگي مي‌كند.

1392/11/02
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal