استحصال خاویار در دل کویر بافق انجام شد
برای نخستین بار در استان یزد، استحصال خاویار در مرکز تحقیقات ملی آبزیان آب شور بافق صورت گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی یزد، نسرین مشایی مدیر مرکز تحقیقات ملی آبزیان آب شور بافق در حاشیه استحصال خاویار در این شهرستان با بیان این که، این برداشت برای نخستین بار در استان یزد انجام می‌شود، افزود: از سال 1381 گله‌هایی از ماهیان خاویاری وارد مرکز تحقیقات ملی آبزیان آب شور در دل کویر بافق شد و در شرایط آب‌های شور و لب شور بافق پرورش یافتند و امروز پس از 13 سال موفق به استحصال خاویار از فیل ماهیان پرورش یافته در این مرکز شده‌ایم.
وی افزود: با این استحصال، استان یزد نیز علاوه بر استان‌های گیلان، مازندران، فارس و قم به جرگه استان‌های تولید کننده خاویاردر کشور پیوست.
مدیر مرکز تحقیقات ملی آبزیان آب شور بافق اظهار داشت: ماهیان خاویاری مهمترین گونه شیلاتی کشور هستند و فیل‌ماهی دریای خزر با ارزش‌ترین گونه ماهیان خاویاری جهان است.
به گفته وی، فیل ماهیان از نظر کیفیت و ارزش خاویاری در مرحله بهتری بوده و مرکز بافق نیز همین گونه را رشد و پرورش داده است.
این مسوول تصریح کرد: ایران بزرگترین دارنده ماهی خاویاری جهان است و ۹۵ درصد از خاویار جهان توسط گونه‌های دریای خزر به دست می‌آید.
مدیر مرکز تحقیقات ملی آبزیان آب شور با بیان این که در سال 1393 حدود 12 میلیارد تومان، بیش از 3.5 میلیون یورو فروش خاویار برای کشور ارزآوری داشته است، یادآور شد: در حال حاضر بیش از 15 کیلو خاویار استحصال شد و قیمت هر کیلو خاویار بیش از 6 میلیون تومان است.
وی افزود: خاویار به دست آمده علاوه بر مصارف داخلی به کشورهای اسپانیا، فرانسه و آمریکا صادر می‌شود.
مشایی، برنامه‌ریزی و مدیریت منابع آبی و تغذیه به منظور پرورش ماهیان خاویاری برای تولید گوشت و فروش آن به بازارهای جهانی و توسعه تولید خاویار و صادرات به خارج از کشور را از مهمترین اهداف این مرکز در سال‌های آینده عنوان کرد.
1394/03/19
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal