راه اندازی سیستم تولید آب قابل تزریق و آب خالص برای برای تولید واکسن در موسسه رازی شیراز

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان تحقیقات ،آموزش و ترویج کشاورزی گفت: شرکت های دانش بنیان در دست یابی به علوم نوین و فناوری های جدید گام های اساسی برداشته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، اسکندر زند در مراسم راه اندازی سیستم تولید آب قابل تزریق و آب خالص در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در شیراز افزود: موسسه دانش بنیان رازی فارس در دهه اخیر به توانمندی های قابل توجهی دست یافته که موجب خودکفایی کشور در تامین برخی سرم ها شده است.

وی ادامه داد: سیستم منحصر به فرد تولید آب قابل تزریق برای اولین بار در کشور مطابق با استانداردهای بین المللی برای تولید انواع واکسن راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: تجهیزات این سیستم با صرف 40 میلیارد ریال خریداری نصب و راه اندازی شده است.

زند بیان داشت: ظرفیت تولید این سیستم بیش از 2 میلیون و 160 هزار لیتر آب قابل تزریق و 2 میلیون و 880 هزار لیتر آب خالص است.

به گفته وی، استفاده از این نوع آب برای تولید فرآورده های بیولوژیک یکی از فناوری های نوین جهان است که محدود به کشورهای پیشرفته در صنایع بیولوژیک بوده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: موسسه رازی شیراز با دستیابی به این فناوری نوین می تواند در تولید واکسن آنفلونزای انسانی با همکاری و تایید سازمان بهداشت جهانی گام های ارزنده بردارد.

وی گفت: موسسه سرم سازی رازی شیراز سال گذشته نیز موفق به تولید آنفلونزای مرغی شد که بخش عمده ای از نیاز کشور را تامین می کند.

1394/02/10
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal