اجرای طرح پهنه بندی ترویج کشاورزی در 5 استان کشور
معاون ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت:طرح پهنه‌بندی ترویج در چهار استان به صورت پایلوت تدوین یافته بود که با نظر موافق وزیر جهاد کشاورزی، استان اردبیل نیز برای اجرای این طرح به دیگر استان‌ها اضافه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان اردبیل، کاظم خاوازی در جلسه نظام نوین ترویج کشاورزی با محوریت کارگروه استانی برنامه‌ریزی و پشتیبانی استان اردبیل، با اشاره به فعالیت‌های تحقیقاتی و دانشگاهی پیرامون نظام نوین ترویج کشاورزی گفت: این طرح در شورای سیاستگذاری وزارت جهاد کشاورزی مطرح و پس از تحلیل و بررسی، قرار شد در برخی استان‌ها به صورت آزمایشی اجرایی شود.
وی افزود: خاوازی از مراکز جهاد کشاورزی به عنوان آخرین و مهمترین حلقه ارتباطی وزارت جهاد کشاورزی با کشاورزان یاد کرد و افزود: مراکز جهاد کشاورزی، بارقه‌های امید در عرصه کشاورزی بوده و وزارت جهاد کشاورزی، نگاه ویژه‌ای به توسعه و تجهیز این مراکز دارد.
وی با اشاره به ضرورت تولید محتوای کاربردی در جهت بهبود و افزایش بهره‌وری در کشاورزی خاطرنشان کرد: تولید محتوای مناسب و کاربردی یکی از سیاست‌های مهم مرکز آموزش و ترویج کشاورزی محسوب می‌شود و مراکز خدماتی در سطوح شهرستانی و استانی می‌توانند در این عرصه به تولید محتوا بپردازند.
این مقام مسئول با اشاره به لزوم توسعه و تجهیز مراکز جهاد کشاورزی، پهنه‌بندی و مدیریت دانش به عنوان سه رکن اساسی پیشرفت، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم دانش فنی و اطلاعات روز کشاورزی را به‌ موقع به بهره‌برداران منتقل کنیم ترویج و توسعه به ‌سرعت محقق می‌شود که با اجرای طرح پهنه‌بندی می‌توان به نتایج ارزشمندی رسید.
خاوازی با اشاره به وضعیت پهنه‌بندی کشاورزی یادآور شد: شاخص‌های پهنه‌بندی متناسب با شرایط جغرافیایی کشور تنظیم شده و پس از بومی‌سازی آن برای هر منطقه، اجرایی خواهد شد.
معاون ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با قدردانی از دید وسیع ترویجی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، اضافه کرد: عرصه این پهنه‌ها با توجه به تنوع کشت کاملاً متفاوت است و مقرر شده در هر پهنه یک کارشناس مسئول حضور داشته باشد تا پاسخگوی مسائل مختلف آن پهنه و رابط فعال بین بخش با کشاورزان باشد.
وی تاکید کرد: سامانه جامع مدیریت دانش در حال شکل‌گیری است و امیدواریم در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری رسیده و اجرایی شود.1395/03/29
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal