ضرورت جذب نیروی انسانی برای نظارت بهداشتی و حفظ ذخایر دامی سیستان و بلوچستان
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اهمیت موضوع نظارت بهداشتی و حفظ ذخایر دامی، خواستار تامین منابع مورد نیاز جهت جذب نیرو توسط استانداری سیستان و بلوچستان شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر مهدی خلج در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان، با اشاره به آمار بالای ذبح دام در کشتارگاه های استان و تولید گوشت قرمز به ویژه گوشت بدون استخوان اظهار داشت: توان و ظرفیت بالای کشتارگاه‌ها و مراکز بسته‌بندی در داخل استان از یک طرف و ضوابط و اصول قرنطیه‌ای از طرف دیگر ایجاب می‌کند که دام‌ها در داخل استان کشتار شوند تا هم باعث اشتغالزایی در استان شده و هم از انتشار عوامل بیماریزایی مانند تب برفکی از طریق جابه جایی دام زنده جلوگیری شود.
وی افزود: با توجه به شرایط ویژه استان، سند بهداشت دام و دامپزشکی تدوین شده که در صورت موافقت مسئولان استانی و اجرایی شدن آن می‌توان گام‌های موثرتری در راستای بهداشت دام و تولیدات دامی برداشت.
دکتر خلج همچنین با توجه به اهمیت موضوع نظارت بهداشتی و حفظ ذخایر دامی به کمبود منابع در این بخش اشاره کرد و خواستار تامین منابع مورد نیاز جهت جذب نیرو توسط استانداری شد.
همچنین علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در این دیدار ضمن تایید مشکلات مطروحه، بر جلوگیری از قاچاق دام از استان تاکید کرد و نظارت بهداشتی بر تولیدات دامی را ضروری دانست.
وی در خصوص تامین منابع مورد نیاز این بخش اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع تولید گوشت و دام در استان مساعدت لازم انجام خواهد شد.1395/04/13
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal