اختصاص 8 درصد از اعتبارات استان کردستان به بخش کشاورزی
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان با اشاره به اینکه هشت درصد از اعتبارات استان به بخش کشاورزی اختصاص یافته است، گفت: این میزان اعتبار تنها مربوط به جهادکشاورزی نیست، بلکه راه‌ها و زیرساخت‌های روستایی را نیز شامل می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی کردستان، بهرام نصراللهی‌زاده، در نشست شورای برنامه‌ریزی استان که با موضوع بررسی وضعیت جهاد کشاورزی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: از سال 79 تا 92 ارزش افزوده بخش کشاورزی 27 برابر شده و اشتغال و درآمد سرانه این بخش نیز افزایش داشته است.
وی افزود: اشتغال بخش کشاورزی در سال 90 به میزان 27.5 درصد بوده است که در سال 93 این رقم به 27.7 درصد افزایش یافته است، در حالی که این میزان در کشور، از 19 درصد به 17 درصد رسیده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان عنوان کرد: 26 درصد از تولید ناخالص داخلی را بخش کشاورزی و تنها 4.9 درصد را بخش صنعت به خود اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: ایجاد تحول در حوزه کشاورزی کردستان نیازمند آب کافی است، بنابراین ضمن صرفه‌جویی باید آب کافی به حوزه کشاورزی کردستان اختصاص یابد.
نصراللهی‌زاده در ادامه تغییرات اقلیمی را از دیگر عوامل تاثیرگذار در بخش کشاورزی دانست و ذکر کرد: سال گذشته 15 درصد از اراضی کشاورزی کردستان به صورت آبی کشت می‌شد اما به دلیل تغییرات اقلیمی در سال جاری این میزان به 11 درصد رسیده است.
وی با اشاره به اعتبارات سفر رئیس جمهور به کردستان در حوزه کشاورزی، اعلام کرد: اعتبارات این حوزه طی امسال و سال آینده به طور کامل تخصیص داده می‌شود.
وی در پایان با تاکید بر جذب سرمایه‌گذار برای بخش کشاورزی کردستان، خواستار تهیه طرح‌های سرمایه‌گذاری و ارائه آن به سرمایه‌گذاران خارجی در استان شد.1394/11/03
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal