سامانه 131در استان مرکزی راه اندازی شد
سرپرست مدیریت امور اراضی جهاد کشاورزی استان مرکزی، از راه‌اندازی سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی 131 در این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان مرکزی، حمیدرضا نریمانی افزود: این سامانه با هدف پیشگیری از ساخت و ساز و تجاوز به اراضی کشاورزی، جلب مشارکت مردمی، گسترش فرهنگ عمومی، ساماندهی اخبار و گزارش‌های ارائه شده و تصمیم‌گیری مناسب راه‌اندازی شده است.
وی ادامه داد: شهروندان استان مرکزی می‌توانند از هر نقطه استان به صورت رایگان گزارش‌های تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها، تفکیک و خرد کردن زمین‌های کشاورزی، تصرفات غیرمجاز و زمین‌خواری، شناسایی اراضی کشاورزی رها شده را به کارشناسان این سازمان اطلاع‌رسانی کنند.
سرپرست مدیریت امور اراضی جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان کرد: مردم می‌توانند این سازمان را در شناسایی اراضی بایر و موات، استفاده غیرمجاز از اراضی واگذاری ملی و دولتی، تخلف‌ها، پیشنهادها و انتقادهای سازنده خود در حوزه امور اراضی و ارائه مشاوره با این شماره سه رقمی یاری‌رسانی کنند.
نریمانی بیان کرد: هم‌اکنون سه گروه فعال شامل یک کارشناس جهاد کشاورزی و نماینده دستگاه قضایی در اراک، ساوه و زرندیه راه‌اندازی و تا چند ماه آینده این گروه ها در سراسر شهرستان‌های استان راه‌اندازی می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری تصویب یک هزار و 200 هکتار به کلانشهر اراک افزود: 9 نقطه از اراک برای طرح توسعه، از طرف شرکت مشاور شناسایی و معرفی شده که این سازمان به عنوان عضو اصلی کمیسیون ماده پنج با هر طرحی که تخریب اراضی کشاورزی را به همراه داشته باشد مخالف است و پیگیری کارشناسی در این خصوص را با دقت انجام می‌دهد.
سرپرست مدیریت امور اراضی جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان کرد: این سازمان برای محافظت ار اراضی کشاورزی و باغی در روستاها به کمک بنیاد مسکن، اراضی باغی و کشاورزی را از طرح هادی روستاها خارج به اراضی ملی را جایگزین آن کرده است.
در ادامه این نشست خبرنگاران از قسمت‌های مختلف سامانه 131 بازدید کردند.

1394/11/05
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal