مدیریت تولید طیور به اتحادیه و تعاونی های مرغداران واگذار می‌شود

مدیرکل دفتر طیور و زنبورعسل وزارت جهادکشاورزی گفت: دولت مصمم است مدیریت تولید طیور را به اتحادیه و تعاونی‌های مرغداران واگذار کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از معاونت امور دام، رضا ترکاشوند در نشست مدیریت تولید طیور که با حضور رؤسای شبکه دامپزشکی، مسوولان امور دام جهاد کشاورزی شهرستان‌ها، اتحادیه‌ها و تشکل‌های تعاونی مرتبط در مازندران برگزار شد، افزود: با واگذاری مدیریت تولید، دولت خود امور حاکمیتی و نظارتی را دنبال می‌کند.

وی با بیان این که، مازندران قطب مهم تولید طیور کشور و مقام نخست را عهده‌دار است، گفت: توجه به این استان آرامش و رونق در تولید این بخش را در کشور به همراه خواهد داشت.

مدیرکل دفتر طیور و زنبور عسل وزارت جهاد کشاورزی، از طراحی سامانه مدیریت تولید خبر داد و افزود: این سامانه در اختیار اتحادیه مرغداران قرار گرفته و کلیه امور مربوط به توزیع سوخت، مجوز بهداشتی و ... از طریق این سامانه پایش می‌شود.

وی اظهار داشت: همه تولیدکنندگان باید هماهنگ با سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های اتحادیه و تعاونی باشند و منافع گروهی را بر منافع شخصی ترجیح دهند.

ترکاشوند اظهار داشت: اجرای این برنامه بر عهده تعاونی‌هاست و نظارت بر این مدیریت بر عهده معاونت امور دام است و هیچ مرغداری حق فعالیت بدون هماهنگی تعاونی مربوطه را نداشته و نمی‌تواند مجوز جوجه‌ریزی و سوخت اخذ کند.

1393/09/24
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal