ضرورت تبيين اهميت پرداخت زكات در بين مردم

 رئيس ستاد زكات كشور گفت: اهميت زكات بايد در بين مردم تبيين شود و همچنين زكات بايد حل كننده معضلات و مشكلات اجتماعي باشد.

به گزارش ايسنا ٬ آيت‌الله حسن عالمي در جلسه شوراي زكات استان قزوين بيان كرد: حضور مردم در پاي صندوق‌هاي رأي انتخابات رياست جمهوري و انتخابات شوراها كه همان مصداق بارز حماسه سياسي بود به بهترين وجه صورت گرفت و براي دشمنان نااميد كننده و براي دوستان اميدوار كننده بود و شخصيتي برجسته به عنوان رئيس جمهور منتخب مردم برگزيده شد. وي ادامه داد: شعار دوم سال بعد از حماسه سياسي، حماسه اقتصادي است و اين حماسه نيز در صورتي رخ مي دهد كه تمام استعدادهاي انساني٬ طبيعي، آبي، خاكي و استعداد شخصيت هاي برجسته و نخبه به كار گرفته شود.

 نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي با اشاره به اهميت زكات اظهار كرد: ما بايد به زكات در ابعاد گوناگون بنگريم و نبايد تنها اينگونه نگاه كرد كه از زكات چند نفر مستضعف بهره‌مند مي شوند و يا اينكه با زكات طرح هاي عمراني انجام مي شود .

 وي افزود: از جمله آثار بالادستي زكات اين است كه موجب مي شود خداوند متعال در منابع مالي مردم بركت قرار دهد و همچنين موجب ازدياد مال انسان مي شود.

آيت‌الله عالمي عنوان كرد: زكات به معناي پاك كننده و پاكيزه كننده است و زماني كه زكات مال انسان پرداخت مي شود، مال انسان كارآمد مي شود و در واقع بركت در مال ايجاد مي شود و در اين صورت آثار مورد انتظار از مال نيز به دست مي آيد.

 وي توضيح داد: زماني كه مال تزكيه نشده باشد در معرض تلف شدن است بنابراين بايد اين موارد در بين مردم تبيين شود تا عموم كساني كه زكات به مال آنها تعلق مي‌گيرد، در اين خصوص آگاهي لازم را داشته باشند.

 رئيس ستاد زكات كشور اضافه كرد: آيات بسياري در قران كريم در خصوص زكات است بنابراين بايد اهميت زكات در بين مردم تبيين شود و همچنين زكات بايد حل كننده معضلات اجتماعي باشد كه در جامعه به وجود مي آيد. بنابراين بايد زكات را آن چنان كه در فقه آمده و اهل بيت عصمت و طهارت ما را راهنمايي كردند، مورد توجه قرار دهيم و مصرف كنيم و اين وظيفه همه كساني است كه در ستاد زكات مسئوليت دارند، بنابراين بايد دست به دست هم دهيم و زكات را چنان كه شايسته است مورد توجه قرار دهيم تا زندگي مردم با وجود زكات بركت يافته و شاهد توسعه اقتصادي باشيم.

 آيت‌الله عالمي با اشاره به اهميت تبليغ اعلام كرد: تبليغ يك هنر است و امروز شيوه هاي جديدي در حوزه تبليغ وجود دارد و هرچه شيوه تبليغ گسترده تر باشد، اثرگذاري آن نيز بيشتر است و در جمع آوري زكات نيز موثر است بنابراين براي تنوع بخشيدن به شيوه تبليغ بايد با رسانه ها همفكري كرده و از روش هاي جديد استفاده كنيم.

1392/04/04
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal