افتتاح دفتر نمايندگي وزارت جهاد كشاورزي در كمور

سومين دفتر نمايندگي جهاد كشاورزي در كشور كمور به بهره‌برداري رسيد.    

معاون امور بين‌الملل و توسعه همكاريهاي افريقاي وزارت جهاد كشاورزي با اعلام اين خبر در گفت‌وگو با خبرنگار ايانا گفت: اين دفتر در جهت سياستهاي دولت و براي توسعه همكاريها با كشورهاي افريقايي به ويژه در بخش كشاورزي افتتاح شده است.

دكتر پيمان فلسفي افزود: اين نمايندگي با حضور سه نفر از متخصصان ايراني وزارت جهاد كشاورزي و شش نفر از نيروهاي بومي به فعاليت خواهد پرداخت.

وي درباره نوع فعاليت اين دفتر گفت: بر اساس اولويتهاي بخش كشاورزي، برنامه‌ريزيهاي خاصي انجام شده است و زمينه‌هاي حضور بخش خصوصي براي اجراي پروژه‌هاي كشاورزي، انتقال تجارب و توانمنديهاي بخش و توسعه همكاريهاي متقابل فراهم خواهد شد.

دكتر فلسفي در ادامه گفت: كمور كشوري نسبتا" كوچك در شرق قاره افريقاست و حكومت آن جمهوري فدرال اسلامي است و با توجه به روابط دوستانه و صميمي اخير و اراده دولت بر تحكيم و گسترش روابط، اين دفتر مي‌تواند به طور همه جانبه مفيد باشد.

معاون امور بين‌الملل و توسعه همكاريهاي افريقاي وزارت جهاد كشاورزي گفت: اين كشور مي‌تواند به عنوان بازار صادراتي محصولات كشاورزي كشورمان و محل استقرار صنايع مطرح باشد و توسعه خدمات فني و حضور فارغ‌التحصيلان كشاورزي از اولويت‌هاي مطرح شده براي اين دفتر است.

وي در پايان گفت: اجراي پروژه‌هاي مشترك كشاورزي و توسعه روستايي از مهمترين اهداف اين دفتر است.

ايران پيش از اين در غنا و بوسني دفتر نمايندگي تاسيس كرده است و به زودي دفتر نمايندگي گامبيا نير افتتاح خواهد شد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

1387/06/03
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal