همیاران طبیعت بهترین ناظران عرصه های طبیعی کشور

قائم مقام سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: به طور میانگین یک هزار تا یک هزار و 500 همیار طبیعت در هر استان وجود دارد که این تشکل مردمی می‌تواند بهترین دیده‌بان و ناظر طرح‌ها در عرصه‌‌های منابع طبیعی کشور باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان جنگل‌ها، مهندس ناصر مقدسی در جمع همیاران طبیعت در مجتمع آموزشی دکتر جوانشیر کرج خاطرنشان ساخت: همیار، عاشق طبیعت است و  بدون هیچ چشمداشتی برای حفاظت از منابع طبیعی می کوشد.

وی اظهار امیدواری کرد سازمان جنگل‌ها بتواند به خوبی از ظرفیت‌های این جمع عاشق و طبیعت‌دوست استفاده کند.

رییس شورای عالی سازمان جنگل‌ها، الگوسازی و ترویج فرهنگ منابع طبیعی را امری لازم و ضروری دانست و افزود: سازمان جنگل‌ها باید با کمک همیاران طبیعت تهدیدات و عوامل چالش‌زا در منابع طبیعی را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کند.

وی یادآور شد: کشورهایی که موفق به حفظ منابع طبیعی و جنگل‌ها شده‌اند،  قوانین آمرانه و فرهنگ‌سازی را با هم به کار گرفته‌اند.

مقدسی خواهان حضور همیاران طبیعت استان‌ها در بازدیدهای رییس سازمان جنگل‌ها از طرح‌های منابع طبیعی شد.

در این مراسم، دکتر غلامرضا هادربادی مدیر کل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی سازمان جنگل‌ها گفت: کشوری که محیط زیست و جنگل‌های خود را حفظ  کند و عوامل بیابان‌زایی را کاهش دهد در ردیف کشورهایی است که به سمت توسعه پیش می‌رود.

وی، همیاران طبیعت را عامل توسعه و پایداری منابع طبیعی برشمرد و افزود: هیچ دولتی قادر نیست به تنهایی منابع طبیعی کشور خود را حفظ کند مگر این که با ایجاد انگیزه مردم را شریک و دخیل بداند.

مسوول آموزش و ترویج سازمان جنگل‌ها، نقش و مشارکت مردم در طرح‌های منابع طبیعی را امری ضروری خواند و خاطرنشان ساخت: سازمان جنگل‌ها بدون حضور مردم قادر به حفاظت از عرصه‌های گسترده منابع طبیعی نیست.


1393/12/20
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal