معاون وزير جهادكشاورزي: مبادلات تجاري با قاره آفريقا تقويت مي شود

 معاون امور حقوقي و مجلس وزارت جهاد كشاورزي در ديدار با استاندار فارس با تشريح اهميت و جايگاه قاره آفريقا در مبادلات تجاري و بازرگاني، سياست دولت نهم و تاكيد رياست جمهوري اسلامي ايران مبني بر گسترش اين روابط گفت: حضور وزارت جهاد كشاورزي در اين كشورها در دولت نهم تقويت شد و به طور جدي در سياستهاي وزارت خانه قرار گرفت.

دكتر فلسفي، استان فارس را باتوجه به توانمديهايش در بخش كشاورزي مناسب ترين استان كشور براي مبادلات تجاري با قاره آفريقا دانست و گفت: وزارت جهاد كشاورزي به دنبال شناسايي ظرفيت ها و ايجاد و تقويت شبكه مبادلات تجاري با قاره آفريقاست.

به گزارش ايسنا،استاندار فارس در ديدار با معاون امور حقوقي، مجلس و مبادلات بين المللي وزارت جهاد كشاورزي با اشاره به تعيين استان فارس به عنوان استان معين در مبادلات تجاري و بازرگاني با كشورهاي قاره آسيا و آمادگي در زمينه‌هاي لازم براي ايجاد و گسترش روابط دو جانبه اين كشورها با جمهوري اسلامي ايران از طريق استان فارس، بر ايجاد زمينه هاي لازم به منظور حضور بخش خصوصي در قاره آفريقا در جهت شناخت بسترهاي مناسب سرمايه‌گذاري در اين كشورها تاكيد كرد.

او خاطرنشان كرد: در صورتي كه نقش استانها در راستاي سياست هاي اقتصادي دولت در توسعه روابط تجاري و بازرگاني با كشورهاي مختلف پر رنگ‌تر ديده شود ، اين موضوع گامي مثبت و موثر در استفاده از توانمنديهاي وسيع موجود در استانهاي كشور و توسعه روابط دو جانبه جمهوري اسلامي ايران با ساير كشورها خواهد بود.

وي تصريح كرد: حمل و نقل دريايي كالاها به كشورهاي آفريقايي به دليل فاصله كوتاه تر سواحل ايران به نسبت كشورهايي مثل چين از آفريقا و كم هزينه تر بودن، راه كار مناسبي براي مبادلات به اين كشورهاست كه بايستي برنامه ريزيهاي لازم از طريق برقراري خطوط مشترك كشتيراني صورت گيرد.

به گزارش ايسنا.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

1386/10/30
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal