توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کرمانشاه با اختصاص 600میلیارد ریال اعتبار
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از کاهش سود تسهیلات خط تسهیلاتی 3 مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان از 21 درصد به 18 درصد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی کرمانشاه، دکتر خسرو شهبازی گفت: کاهش سود بانکی تسهیلات خط 3 مکانیزاسیون با تلاش و پیگیری مسوولان استان و وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته است.
وی با اشاره به این که متقاضیان باید دارای شرایط اخذ تسهیلات خط 3 مکانیزاسیون باشند، تصریح کرد: این تسهیلات برای کشاورزان صاحب زمین، شرکت‌های مکانیزاسیون کشاورزی استان و تراکتورداران حرفه‌ای یا خدماتی است.
شهبازی با بیان این که 334 میلیارد ریال در قالب اعتبار خط 3 مکانیزاسیون به استان کرمانشاه اختصاص یافته، خاطرنشان کرد: تاکنون حدود 27 درصد از این اعتبار که معادل 90 میلیارد ریال است در استان جذب شده است.
وی خاطرنشان کرد: بیش از 160 درصد کل اعتبار خط 3 مکانیزاسیون متقاضی به بانک معرفی شده که معادل 534 میلیارد ریال است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با اشاره به این که تعدادی از متقاضیان دارای شرایط لازم برای گرفتن تسهیلات خط 3 مکانیزاسیون نبوده‌اند، افزود: برخی متقاضیان به دلیل نداشتن وثیقه و سهم آورده و... از گرفتن تسهیلات بازمانده‌اند.
مسوول ارشد سازمان خاطرنشان کرد: تاکنون در قالب خط 3 مکانیزاسیون در استان کرمانشاه برای 129 دستگاه تراکتور سنگین، سبک زراعی و باغی و 226 دستگاه ادوات دنباله‌بند توسط کشاورزان قرارداد بسته شده است.
وی توزیع خط 3 مکانیزاسیون کشاورزی را در ارتقای تولیدات بخش کشاورزی استان مفید دانست و تصریح کرد: مجهز شدن کشاورزان به تراکتور و ادوات دنباله‌بند باعث افزایش راندمان تولید و بهره‌وری می‌‌شود.
گفتنی است؛ در سال 92و93 در قالب خط اعتباری 1و2 مکانیزاسیون بیش از یک هزار تراکتور، 58 دستگاه کمباین و بیش از 1100دستگاه ادوات دنباله‌بند با اعتباری بالغ بر 600میلیارد ریال خریداری و در چرخه تولید کشاورزی استان به کار گرفته شده‌اند.

1394/08/06
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal