لزوم حفاظت از منابع طبیعی در هنگام اجرای طرح های عمرانی

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اجرای طرح های عمرانی و توسعه اقتصادی نباید زمینه ای برای تخریب محیط زیست و مراتع شود.

به گزارش ایرنا خدا کرم جلالی در نشست هماهنگی واحدهای تابعه منابع طبیعی استان همدان افزود: برخی افراد در اجرای طرح های عمرانی برای بهره گیری از زیر ساخت ها کمترین مسیر را مد نظر قرار می دهند و به میزان تخریب منابع طبیعی و جنگل کاری ندارند.

وی با تاکید بر جلوگیری از ادامه این روند منفی اضافه کرد: مسیر بسیاری از طرح های در حال اجرا تغییر یافته است و در صورت ضرورت و نبود راهکار مناسب برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی، مسیری انتخاب می شود که کمترین خسارت را به طبیعت وارد کند .

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: تنها عرصه ای از منابع ملی که قابلیت تغییر کاربری و تبدیل به زراعت آبی یا باغی داشته باشد بر اساس ضوابط و دستور العمل های موجود قابل وا گذاری است .

جلالی اضافه کرد : با وجود ضرورت واگذاری مجوزهایی برای توسعه صنعتی یا اجرای طرح های عمرانی نظیر خطوط لوله گاز رسانی ، آبرسانی و احداث بزرگراه و آزادراه ولی در اجرای این طرح ها به مسایل زیست محیطی بیش از گذشته توجه شده است.

وی تاکید کرد : برای اجرای طرح های عمرانی باید مطالعات و ارزیابی های زیست محیطی صورت گیرد همچنین از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها باید این طرح ها تایید شود .

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت : فرهنگ توجه به منابع طبیعی افزایش یافته است و امید می رود با همکاری دستگاه های دولتی و مردم بتوان این منابع کمیاب را برای نسل آینده حفظ کرد.

1393/05/11
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal