رييس سازمان تحقيقات و آموزش كشاورزي: معتبرسازي فرآيند توليدات واكسن امكان صادرات با استانداردهاي WHO را فراهم مي‌‏كند

شعب موسسه رازي در كشورهاي مختلف تاسيس مي‌‏شود

تهران- خبرگزاري كار ايران

 

معتبرسازي فرآيند توليد واكسن و سرم‌‏سازي امكان صادرات محصول توليدي را مطابق با استانداردهاي جهان فراهم مي‌‏كند.

به گزارش خبرنگار ايلنا, در حاشيه مراسم افتتاح دومين كارگاه آموزشي بين‌‏المللي معتبرسازي توليد واكسن و سرم‌‏سازي, دكتر جعفر خلقاني, رييس سازمان تحقيقات و آموزش كشاورزي, در جمع خبرنگاران گفت: موسسه واكسن و سرم‌‏سازي رازي با هدف معتبرسازي توليدات با همكاري پنج كشور اسلامي دنيا اقدام به برگزاري دومين كارگاه آموزشي بين‌‏المللي در اين زمينه كرده است.

وي, با بيان آن‌‏كه در اين دوره 28 نفر از كشورهاي اسلامي و 29 نفر در دوره پيشين شركت داشته‌‏اند, افزود: اين دوره با همكاري و پشتيباني بانك توسعه جهاني برگزار شده و هدف از آن رسيدن به خودكفايي در تهيه واكسن, سلامت , دانش فني و علم و تكنولوژي است. به نحوي كه توليدات مورد قبول WHO و سازمان‌‏هاي بين‌‏المللي ناظر قرار گيريم.

خلقاني, با تاكيد بر خوداتكايي علمي در بحث معتبرسازي در كشورهاي اسلامي در دومين كارگاه آموزشي بين‌‏المللي فرآيند توليد واكسن, عنوان كرد: بحث معتبرسازي براي توليد واكنس‌‏هاي دامي و انساني مورد نظر است, ضمن آن‌‏كه در شرايط كنوني سازمان‌‏هاي نظير WHO وزارت بهداشت درمان و آموزش كشور را به عنوان وزارت ناظر از طرف خود قبول دارد.

وي, با بيان آن‌‏كه موسسه رازي با استانداردهاي لازم امر صادرات را مدنظر دارد, تاكيد كرد: سالانه ميليون‌‏ها دز واكسن دامي به كشورهاي مختلف از طريق موسسه رازي صادر مي‌‏شود. ضمن آن‌‏كه 98 درصد توليدات موسسه دامي و 2 درصد به توليد واكسن‌‏هاي انساني اختصاص دارد.

رييس موسسات تحقيقات و آموزشي كشاورزي, با اشاره به برنامه توسعه صادرات در موسسه رازي, بيان كرد: در حال حاضر امر ساختمان‌‏سازي جهت به روز كردن توليدات با مسايل علمي جهان در موسسه رازي در حال انجام است, همچنين به دنبال ايجاد شعب اين موسسه در كشورهاي مختلف با در نظر گرفتن استانداردهاي لازم هستيم.

وي, با اشاره به انجام كارهاي علمي و تحقيقاتي و توليد واكسن بر اساس استانداردهاي جهاني در موسسه رازي, اظهارداشت: مصرف كننده توليدات موسسه رازي سازمان دامپزشكي است و عرضه‌‏كننده واكنس‌‏هاي انساني وزارت بهداشت , درمان و آموزش پزشكي است.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
1385/10/24
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal