حمایت از پرورش شتر در هرمزگان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، پرورش شتر را یکی از قابلیت‌های مهم استان هرمزگان اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی هرمزگان، ناصر حیدری‌پوری در مراسم روز ملی دامپزشکی در بندرعباس گفت: سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در صنعت پرورش شتر باشند سازمان جهاد کشاورزی از طریق صندوق توسعه ملی، تسهیلاتی را برای آنها ارائه خواهد کرد.
وی با بیان این که 20 هزار نفر شتر در هرمزگان وجود دارد، گفت: تا کنون از ظرفیت صنعتی کردن شتر به خوبی استفاده نشده است بنابراین باید با برنامه‌ریزی‌های مناسب از این ظرفیت برای ایجاد ارزش افزوده و صادرات بیشتر بهره برد.
حیدری‌پوری با اشاره به اهمیت علم دامپزشکی در سلامت جامعه اظهار داشت: باید زنجیره تولید در حوزه دام و طیور با هدف ایجاد ارزش افزوده و تولید محصول سالم توسعه داده شود.
وی با بیان این که در استان تولید گوشت مرغ به خوبی انجام می‌شود ولی به دلیل عدم زنجیره تولید مناسب بازار این محصول دچار نوسان است، اظهار داشت: برای توسعه زنجیره تولید مرغ، کشتارگاه‌های دام و طیور در مناطق مختلف از جمله بندرعباس، بستک و پارسیان راه‌اندازی می‌شود.
وی افزود: در این راستا، کشتارگاه طیور پارسیان و دام بندرعباس در یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسند.
این مسوول گفت: کشتارگاه طیور بستک مراحل صدور مجوز و واگذاری زمین را می‌گذراند و به زودی کار ساخت آن آغاز می‌شود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان تصریح کرد: احداث کشتارگاه طیور حوزه مکران و اصلاح دام بز محلی هرمزگان از دیگر برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی برای ایجاد زنجیره تولید در حوزه دام و طیور است.
وی گفت: باید با ایجاد زنحیره تولید در تمام بخش‌های کشاورزی، بستر مناسبی برای عرضه محصولات تولید شده ایجاد شود.
1394/07/15
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal