تامين نهاده هاي كشاورزي با اقدامات صورت گرفته در 100 روز اخير

معاون امور توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي از خريد و حمل 250 هزار تن كود فسفاته خبر داد و گفت: با اقدامات صورت گرفته در 100 روز اخير هيچ مشكلي در تامين نهاده هاي كشاورزي در كشور نداريم.

ناصر توكلي در حاشيه بازديد از مجتمع كشت و صنعت شهميرزاد در گفت و گو با خبرنگار ايرناي سمنان افزود: وزارت جهاد كشاورزي در اين مدت كوتاه با استفاده از تمام ظرفيت شركت هاي اقماري در تامين نهاده هاي كشاورزي اقدام كرده است.

وي خاطرنشان كرد: در اين مدت در خصوص تامين كود فسفاته، كود اوره و بذر اقدامات مناسبي انجام شده و در هيچ گوشه از كشور مشكلي براي تامين نهادهاي كشاورزي به عنوان زيرساخت اساسي اين بخش وجود ندارد.

توكلي، توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي، استفاده از فناوري و تكنولوژي روز دنيا در اين بخش و ارتقاي بهره وري را از مولفه هاي موثر اين بخش برشمرد.

وي گفت: بخش كشاورزي سرمايه بر و اشباع ناپذير است و با توجه به نياز كشور و جهان به مواد غذايي، بايد به ارتقاي سرمايه گذاري در اين بخش توجه بيشتري شود و سرمايه گذاران مي توانند در اين بخش بيشترين سرمايه گذاري را با توجه به اهميت و بازدهي آن داشته باشند.

توكلي بر استفاده از فناوري و تكنولوژي روز در توسعه كشاورزي نيز تاكيد كرد و گفت: بايد با استفاده از فناوري روز دنيا به توسعه عملكرد بيش از پيش در اين بخش توجه شود.

معاون امور توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي گفت: در بررسي عملكرد اين بخش توجه به ارتقاي توليد در واحد سطح ديگر نبايد توجه شود بلكه اين بررسي بر اساس مصرف آب مترمكعب در توليد محصولات بايد ملاك باشد و از اين طريق مي توان به ارتقاي بهره وري در بخش كشاورزي كمك كرد.

وي در سفر به استان سمنان از مجتمع كشت و صنعت شهميرزاد بازديد كرد و مسايل و مشكلات اين مجتمع را مورد بررسي قرار داد.

1392/09/13
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal