خراسان رضوی رتبه نخست احداث گلخانه‌های هیدروپونیک کشور
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: خراسان رضوی رتبه نخست احداث گلخانه‌های هیدروپونیک در کشور و 2 درصد سطح کل گلخانه را داراست.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی خراسان رضوی، مجتبی مزروعی در نشستی به مناسبت هفته ایمنی و وقف در محل سازمان، گفت: برای کاهش تنش‌های محیطی و خسارات ناشی از رخدادهای طبیعی ،سیستم‌های کشاورزی باید طوری مدیریت شود که کمترین میزان اثرگذاری را از این اتفاقات داشته باشد.
وی افزود: در این راستا، امسال 300 میلیارد تومان اعتبار برای کشت گلخانه‌ای به خراسان رضوی تخصیص یافته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از این رو محیط‌های حفاظت شده‌ای مانند گلخانه‌ها که در آن مصرف آب، آفات و بیماری‌ها و درجه حرارت قابل کنترل است در سرفصل فعالیت‌های این سازمان قرار دارد.
وی افزود: سعی بر این است که به تدریج باغ‌های استان به گونه‌ای مدیریت شود که کمتر تحت تاثیر نوسانات اقلیمی قرار گیرد.
در این نشست، بهزاد صادقی از محققان زعفران در خصوص موضوع وقفی که در بانک کشاورزی انجام داده است، گفت: هدف از این وقف، تشویق قهرمانان تولید، محققان، کارشناسان و مجریان دست‌اندرکار امور زعفران در محصول زعفران است.
وی ادامه داد: هر ساله به پنج نفر از کسانی که قدم بزرگی برای پیشرفت، ماندگاری و عملکرد زعفران داشته باشند با رای هیات امنای پنج نفره، مبالغی اهدا می‌شود و در جشنواره‌های سالانه زعفران به جامعه معرفی می‌شوند.
این محقق زعفران افزود: این افراد شامل 3 نفر کشاورز زعفرانکار، یک نفر محقق زعفران و یک نفر کارمند یا کارشناس اجرایی زعفران هستند.

1394/10/02
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal