ظرفیت اجرای طرح های آبخیزداری در سطح 3 میلیون هکتار از اراضی کشور

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با توجه به بحران آب در کشور و استمرار پدیده خشکسالی، آبخیزداری و آبخوانداری از راهکارهای بسیار موثر و کارآمد برای حل این بحران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،خداکرم جلالی در گفت و گو با خبرنگاران در مشهد افزود: برنامه ای به همین منظور در سازمان جنگل ها و مراتع تهیه شده زیرا این سازمان سالانه ظرفیت و توان اجرای طرح های آبخیزداری را در سطح سه میلیون هکتار دارد.

وی گفت: اکنون یک دهم این میزان یعنی در سطح حدود 300 هزار هکتار از زمین ها و عرصه منابع طبیعی کشور طرح های آبخیزداری و آبخوانداری اجرا می شود در حالی که با مشارکت مردم امکان توسعه این طرح ها تا 10 برابر بیش از این میزان وجود دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: در تداوم اقدامات گذشته در سازمان جنگلها و مراتع راهبردهای استانی این مجموعه مشخص شده که مهمترین آن بحث جامع نگری در حوزه آبخیزداری و تقویت فرهنگ منابع طبیعی و حفاظت از آن است.

وی با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی و مراتع مساله اصلی است گفت: در این راستا مشارکت مردم به عنوان پایه اساسی حفاظت، احیا و توسعه منابع طبیعی مورد توجه قرار دارد و پیگیری می شود.

جلالی در ادامه پیشگیری از تخریب و مهار عوامل ناپایداری سرزمین را از دیگر محورهای برنامه کاری سازمان جنگل ها و مراتع عنوان و بیان کرد: در کنار آن منابع انسانی که مهمترین سرمایه سازمان است هم مورد توجه می باشد.

وی افزود: همه این اقدامات و برنامه ها در سایه نیروهای توانمند و پرتلاش به نتیجه می رسد از این رو توجه به این بخش از جمله اولویت های سازمان است.

1393/09/12
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal