همکاری‌های شیلاتی ایران و سنگال توسعه می یابد
در دیدار دکتر صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران با بوبکر با (Bubakar Ba) سفیر و موسی فال رایزن اقتصادی سفارت سنگال در تهران، بر توسعه و گسترش همکاری‌های شیلاتی دو کشور تاکید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، در این دیدار که صبح امروز در محل سازمان شیلات برگزار شد، دکتر صالحی رئیس سازمان شیلات ایران با ارائه گزارشی از فعالیت این سازمان گفت: 950 هزار تن انواع آبزیان در سال 2014 در کشورمان تولید شده است که از این میزان، 40 درصد سهم آبزی‌پروری و 60 درصد سهم صید و صیادی است.
وی بر آمادگی سازمان شیلات ایران بر همکاری با طرف سنگالی برای توسعه پرورش آبزیان و توسعه تحقیقات شیلاتی تاکید کرد.
معاون وزیر، همچنین بر آمادگی برای تبادل تجربیات و دانش فنی در زمینه تکثیر و پرورش آبزیان و صید وصیادی در دریا، حمایت از شرکت‌های خصوصی میان دو کشور و آمادگی ایران برای تجارت و صادرات نهاده‌های صیادی تاکید کرد.
در این دیدار، بوبکر با سفیر سنگال اظهار داشت: شیلات سنگال نیاز به همکاری در زمینه ماهیگیری با ایران دارد.
وی افزود: این کشور تمایل برای بهره‌گیری از دانش فنی در زمینه تکثیر و پرورش آبزیان، ساخت قایق‌های کوچک و متوسط صیادی و مدیریت صید و صیادی ایران دارد.
گفتنی است؛ در پایان این دیدار طرفین به منظور تبادل تجربیات و آمادگی امضای یادداشت تفاهم برای همکاری‌های آینده تاکید کردند.
 
1394/09/08
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal