83 هزار هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل به سیستم های آبیاری نوین مجهز می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اعلام کرد: با تصویب معاونت راهبردی ریاست جمهوری، وزارت جهاد کشاورزی مجری شبکه‌های 3و 4 اراضی پایاب سد خدآفرین شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل، مهندس عدیل سروی در نشست مشترک با سخنگوی مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی گفت: در نشستی در معاونت راهبردی ریاست جمهوری، وزارت جهاد کشاورزی به عنوان مجری برای اجرای شبکه‌های فرعی 3و 4 در اراضی پایاب سد خدآفرین تعیین شد.

به گفته وی، این امر نشان از توان بالای فنی و کاری این وزارت در حوزه آب و خاک دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل گفت: این مهم به دنبال مصوبات سفر هیات دولت در سال گذشته به این استان صورت گرفت که مقرر است 83 هزار هکتار از اراضی استان به سیستم های آبیاری نوین مجهز شود.

وی افزود: کارهای اجرایی این طرح به صورت مطلوب در دست اقدام است به طوری که دو پروژه فنی آبرسانی در اردبیل که در گذشته به دلیل نبود اعتبارات به تعطیلی و رکود کشیده شده بود، با تامین اعتبار، در حال حاضر بی‌وقفه توسط پیمانکار در دست اجراست که با اتمام این پروژه‌ها 4200 هکتار از اراضی به صورت شبکه‌ای آبیاری خواهند شد.

در این نشست، کمال‌الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی مجمع نماینگان استان در مجلس، گفت: سیاست‌های کاری وزارت جهاد کشاورزی با اجرای پروژه‌های آب و خاک برای مقابله با خشکسالی قابل تحسین است.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی در دولت تدبیر و امید مهمترین و کارآمدترین نقش خود در جهت تامین امنیت غذایی مردم ایفا کرده است و در کنار سیاست‌ها و برنامه‌های خود، در اجرای پروژه‌های مهندسی آب و خاک برای مقابله با بحران خشکسالی قدم‌های خوبی برداشته است که در استان اردبیل این مهم بسیار ملموس است.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: وزارت جهادکشاورزی با استفاده از متخصصان و بیوتکنولوژیست‌های حرفه‌ای توانسته است با اصلاح ارقام مختلف زراعی و باغی قدم‌های مهمی در جهت مقابله با آفات و امراض، خشکسالی و کم آبی و تنش‌های زیست محیطی و تولید محصولات پاک و ارگانیک بردارد.

1394/02/16
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal