توسعه کشت های گلخانه ای نوین ضامن تامین نیاز کشور در بخش کشاورزی

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ارتقای بهره وری و بازده تولید گلخانه های نوین، بسیار بالاست و قابل مقایسه با گلخانه های سنتی نیست و این قابلیت می تواند ضامن تامین نیاز کشور در بخش کشاورزی باشد.

به گزارش ایرنا،محمدعلی طهماسبی در بازدید از واحدهای تولیدی گلخانه ای آذربایجان غربی افزود: توسعه کشت های گلخانه ای اعم از سبزی و صیفی با توجه به نقش خطیر بخش کشاورزی در امنیت غذایی جامعه، نقش مهمی در افزایش تولید در واحد سطح و بالا بردن ضریب سلامتی افراد جامعه ایفا می کند.

وی اظهار کرد: یکی از راههای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی توسعه کشت های گلخانه ای در واحدهایی است که از فناوری روز، اتوماسیون، کنترل عوامل محیطی و رطوبتی برخوردار هستند.

طهماسبی اضافه کرد: مجهز بودن به سیستم های نوین آبیاری در راستای اصلاح الگوی مصرف، کاهش مصرف آب و افزایش تولید در واحد سطح، از ویژگی هایی است که یک گلخانه نوین باید بتواند در حین تولید آن را رعایت کند.

وی در باره استفاده از پایه های رویشی ارقام جدید در کشاورزی نیز اظهار کرد: باید با فرهنگ سازی های لازم در خصوص افزایش آگاهی کشاورزان جهت استفاده از پایه های رویشی ارقام جدید و پایه های کشت بافت در کشور زمینه رونق صادرات محصولات کشاورزی را فراهم کرد.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی پس از بازدید از واحدهای تولیدی گلخانه ای آذربایجان غربی در ارومیه در محل شرکت تعاونی باغداران ارومیه با شرکت مسوولان جهاد کشاورزی استان به بررسی مسائل و مشکلات مطرح باغداران استان پرداخت.

بازدید از گلخانه هیدروپونیک تولید توت فرنگی، شرکت کشت بافت رویان پژوهش آذربایجان در ارومیه و یک واحد گلخانه ای صیفی جات در مهاباد از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی به آذربایجان غربی بود.

 

1393/09/03
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal