سازمان دامپزشكي خواستار شد؛ حمايت مجلس شوراي اسلامي از طرح قانونمند كردن صيد و ذباحه

رييس سازمان دامپزشكي كشور حمايت مجلس شوراي اسلامي را از طرح قانونمند كردن صيد و ذباحه و پيگيري عضويت سازمان دامپزشكي كشور در برنامه كنترل بيماري‌هاي مشترك انسان و دام منطقه مديترانه (‪ )MZCPخواستار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان دامپزشكي كشور، دكترمجتبي نوروزي در ديدار با علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي، ضمن تشريح وظايف و مسئوليتها و عملكرد سازمان دامپزشكي، حفظ بهداشت، تامين سلامت و وضعيت جمعيت دامي كشور، پيشگيري و كنترل بيماريهاي مشترك انسان و حيوان و كشتارگاههاي دام و طيور و ناوگان حمل و نقل فرآورده‌هاي خام دامي را از وظايف و مسئوليتهاي مهم اين سازمان برشمرد.

وي با اشاره به گستردگي دامنه فعاليتهاي دامپزشكي، نظارت و رسيدگي به امور شركتهاي توليدكننده دارو و واكسنهاي دامي، قرنطينه ها، وضعيت بخش غيردولتي و كنترل صادرات و واردات دام و فرآورده‌هاي دامي را از ديگر وظايف سازمان دامپزشكي كشور عنوان كرد.

رييس مجلس شوراي اسلامي نيز ضمن پراهميت دانستن حرفه دامپزشكي به ويژه در زمينه امنيت غذايي، با تاكيد بر نهادينه ساختن حلاليت گوشت، آثار مثبت ديني و وضعي و ايجاد آرامش دروني را از دستاوردهاي مهم آن برشمرد.

علي لاريجاني سپس با اشاره به لزوم مدرن تر ساختن كشتارگاهها، قول هرگونه همكاري و مساعدت را از سوي مجلس شوراي اسلامي اعلام كرد. در پايان اين ديدار، رييس سازمان دامپزشكي كشور از دكتر لاريجاني جهت حضور در مراسم روز ملي دامپزشكي (‪ ۱۴مهر) دعوت به عمل آورد. گفتني است در اين ديدار حجت‌الاسلام سلطاني مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان دامپزشكي كشور نيز در سخناني به تشريح اهميت برند حلال گوشت پرداخت و مساعدت بيش از پيش مجلس شوراي اسلامي را در اين خصوص خواستار شد

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir

Pr@maj.ir

1387/07/02
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal